عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
به همت بسیج اساتید شهید لشکری مراسم گرامیداشت روز معلم برگزار شد.
شناخت متربی لازمه ارتباط گیری با اوست
تاریخ خبر :1397/02/13 11:32:13


به همت بسیج اساتید شهید لشکری مراسم گرامیداشت روز معلم و تکریم اساتید موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی قزوین برگزار شد.

این مراسم با  حضور حجت الاسلام والمسلمین عباسی، مدیر  حوزه های علمیه استان قزوین و نجاتی آتانی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان قزوین و اساتید بسیجی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در موسسه دارالفنون برگزار گردید.

حجت الاسلام عباسی در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت و نیز تبریک روز معلم گفت: کسی که مربی و معلم است باید این جمله امام علی (ع) را نصب العین قرار دهد. امام می فرمایند: مَن نَصَبَ نَفسَهُ لِلنّاسِ اِماماً فَلیَبدَأ بِتَعلِیمِ نَفسِهِ قَبلَ تَعلیمِ غَیرِه

هر کسی که خودش را به عنوان امام یا پیشوا برای مردم قرار می دهد اول باید خودش را تربیت کند بعد به سراغ دیگران برود. معلم نیز به عنوان امام و پیشوای متربیان است و می خواهد دیگران را تربیت کند لذا ابتدا باید خودش را تربیت کرده باشد.

مدیر حوزه های علمیه استان قزوین گفت: این روایت پیام هایی دارد از جمله اینکه کسی که ادعا می کند مسئولیتش زیاد است. از طرفی برای تربیت وارتباط با مردم ، باید آنها را شناخت و با توجه به شناخت از افراد ، با آنها ارتباط برقرار کرد و با هر کس با زبان خودش صحبت کرد.

در ادامه مراسم اساتید حاضر نظرات  و پیشنهادات خود را در خصوص فعالیت های بسیج اساتید شهید لشکری بیان نمودند و از اساتیدحاضر در نشست تقدیر به عمل آمد.گروه خبر: اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 29