عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
نشست شورای سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان
توزیع و تشریح برنامه های سال جاری با حضور مسئولین کانون ها و اعضاء شورای سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان
تاریخ خبر :1397/02/11 13:06:34


 

 

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده ضمن تاکید بر اهمیت برنامه ریزی در راستای تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) بیان کردند: در خصوص تحقق شعار سال هم مردم و هم مسئولین نقش دارند. تکلیف اساتید در خصوص این مهم گفتمان سازی در فضای علمی و جامعه و به دنبال آن مطالبه گری از مسئولین برای تحقق این مطالبه مهم رهبری معظم انقلاب است.

ایشان در ادامه گفتند: ما به عنوان یک نهاد علمی، انقلابی و نهادی که این مساله را باید به صورت جدی در دستور کار خود قرار بدهد، برنامه های بسیج اساتید را به گونه ای طراحی و برنامه ریزی نماییم  که هم یک کار علمی- پژوهشی در راستای مسائل اقتصادی و حمایت از تولید ملی انجام شود و هم توانسته باشیم فضای گفتمانی در همین خصوص به ویژه در میان نخبگان ایجاد بکنیم.

در ادامه جلسه دکتر کامرانی با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص مباحث اقتصادی و تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) بیان کردند: فعالیت ها و ماموریت های ما باید به گونه ای برنامه ریزی و طراحی گردد که این مطالبات عملیاتی شود.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با اشاره به رویکرد جدید سازمان بسیج اساتید مبنی بر نگاه حل المسائلی در مسائل ملی و بومی ضمن تاکید بر تسریع تشکیل اندیشکده ها افزودند: با توجه به ظرفیت های موجود در استان هرمزگان و احصاء مشکلات با استفاده از نظرات مسئولان و نخبگان در مرحله اول تشکیل سه اندیشکده با موضوعات علوم و فنون دریایی و اقتصاد دریا محور، کشاورزی و آب، و آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته که مراحل تهیه اساسنامه آنها در حال انجام می باشد و با کمک اساتید بسیجی تلاش میکنیم در اسرع وقت اجرایی شود.

در ادامه جلسه آقای امیری جانشین سازمان بسیج اساتید استان ضمن بر شمردن اهداف برنامه های بسیج  در سال 97 تاکید کردند: رویکرد برنامه های بسیج اساتید در سال جاری باید حول محور اندیشکده ها باشد. ایشان با اشاره به نقش مسجد در انقلاب اسلامی لزوم ارتباط و همکاری اساتید با مساجد را مطرح و از مدیران کانون ها درخواست نمودنند برنامه های پیشنهادی خود را در خصوص تعامل با مساجد تدوین و ارسال نمایند تا در همین راستا تفاهم نامه ای با بسیج مساجد داشته باشیم.

 

 گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 58