عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
غلامی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
مدیران آموزش عالی پیشگام در حمایت از کالای ایرانی
تاریخ خبر :1397/02/11 09:04:09


منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت علوم برای تحقق شعار سال، گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از تولید داخلی معرفی شده و ما برای تحقق این امر برنامه‌ریزی‌هایی در حوزه‌های آموزش و پژوهش داریم.

وی افزود: در آموزش عالی آمادگی داریم که به واحد‌های تولیدی برای تقویت بخش‌های تحقیق و توسعه آن‌ها کمک کنیم البته برای تحقق این مهم قطعا باید حمایت‌های قانونی صورت بگیرد و بخش مهمی از این حمایت‌ها از سوی دولت با مصوبات قانونی و تسهیلات انجام می‌شود.

وزیر علوم با تأکید بر ضرورت کیفی‌سازی آموزش عالی برای تحقق شعار سال، گفت: شناخت ذائقه بازار جهانی و تعیین شاخصه‌های تأمین این ذائقه در تحقق شعار سال بسیار مهم است که دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی می‌توانند در این مورد کمک کنند.

غلامی با بیان اینکه برنامه‌های کلانی در زمینه تحقق شعار سال در وزارت علوم در حال اجرا است که به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود، اظهار داشت: دانشگاه‌ها بخشی از جامعه هستند و مدیران دانشگاه‌ها مانند همه مدیران سطح کشور به حمایت از کالای ایرانی توجه دارند و این حرکت ملی در سطح دانشگاه‌ها مورد استقبال گرفته است.

وزیر علوم عنوان کرد: در آموزش عالی انتظار داریم که بخش تولید ثروت به طرف دانشگاه‌ها بیاید و از کمک‌های علمی دانشگاه‌ها استفاده کنیم.گروه خبر: اخبار عمومی

تعداد بازديدها: 35