عنوان سایت
چهارشنبه 5اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
اولین جلسه شورای بسیج اساتید استان برگزار شد.
جنگ واقعی دشمن با ما جنگ در عرصه سبک زندگی و مباحث اقتصادی است.
تاریخ خبر :1397/01/19 14:23:03


اولین جلسه شورای بسیج اساتید استان برگزار شد.

این جلسه با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، رئیس مجمع بسیج اساتید ،مسئول سازمان بسیج اساتید استان و مسئولین کانونها و شورا ی بسیج اساتید استان  در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در  سپاه استان قزوین در این جلسه گفت: قوانینی در جهان داریم که عامل رشد و پیشرفت هر جامعه است  و ربطی به دینی و غیر دینی بودن آن ندارد . از جمله این قوانین ؛ قوی و قدرتمند شدن است . اگر کسی امنیت بخواهد باید قوی باشد . برای حفظ هویت و ارزش ها باید قوی بود وگرنه ارزش هایت را می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین معبودی افزود:  قانون دیگر تکیه بر ظرفیتهای درون خویش است . هر ملتی اگر ظرفیت درون خودش را بشناسد  و از آن استفاده کند، رشد خواهد کرد . جامعه نیز مانند انسان است هر شخصی توانمندیهای درونی خودش را بشناسد و از آن استفاده کند پیشرفت خواهد کرد.

ایشان در ادامه گفتند:  سومین عامل ؛ برطرف کردن موانع است  ، ملت ما با وجود داشتن ظرفیت بسیار زیاد ، مشکلات و موانعی نیز دارد از جمله ضعف در کار و بهره بردن از ساعت کاری . آنچه اعلام شده ساعت کار مفید در کشور ما خیلی کمتر از کشورهای دیگراست . متاسفانه مصرف سرانه ما نیز بالاتراز مصرف میانگین جهانی است .  در صورتی که درآموزه های دینی  و روایات ما اهمیت زیادی به کار داده شده و بیش از هزار روایت درباره کار وتلاش داریم . همچنین آیات مربوط به کار فراوان است .  ایشان در ادامه قبیله گرایی سیاسی و حزبی را از دیگر موانع پیشرفت بیان کردند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان یکی دیگر از راههای رشد را در شناخت جبهه های دشمن ذکر کرده و بیان کردند که دشمن دو نوع جنگ در مقابل ما بازکرده است . جنگ واقعی و جنگ جعلی . مباحث هسته ای ، برجام  .... جنگ جعلی است.  جنگ واقعی درچند عرصه است . یکی در عرصه سبک زندگی است تلاش می کنند سبک زندگی ما را بهم بزنند .  مثلا از طریق فضای مجازی جشن طلاق برگزار می کنند واین موضوع را به مرور در سبک زندگیمان وارد می کنند و دیگر حوزه واقعی جنگ، جنگ فرهنگی است که  می خواهند فرهنگ ما را بگیرند و فرهنگ خودشان را جایگزین و غالب کنند و در ادامه جنگ واقعی دیگر را جنگ درعرصه اقتصادی مطرح کردند .  

در ادامه این جلسه برنامه های سال 97 تشریح و در خصوص هیئت اندیشه ورز بسیج اساتید استان تصمیمات لازم اخذ گردید.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 22