عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
بیانیه سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در محکومیت حمله به سفارت ایران در لندن
هر جا فتنه ای جهت براندازی یا ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران باشد نام آمریکا، انگلیس و برخی دولت های دست نشانده و مرتجع در منطقه می درخشد.
تاریخ خبر :1396/12/22 16:34:03


در پي حمله فرقه شيرازي ( تشيع انگليسي) به سفارت ايران در لندن سازمان بسيج اساتيد استان هرمزگان در محكوميت اين رفتار خصمانه بيانيه اي صادر نمود.

متن بيانيه به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحیم
يُخَادِعُونَ اللَّهَ وَ الَّذِينَ آمَنُوا وَ مَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنْفُسَهُمْ وَ مَا يَشْعُرُ‌ونَ* 
فِي قُلُوبِهِمْ مَرَ‌ضٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ مَرَ‌ضًا وَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ بِمَا كَانُوا يَكْذِبُونَ*
با خدا و مومنان نیرنگ مى بازند؛ ولى جز بر خویشتن نیرنگ نمى زنند، و نمى فهمند.در دلهایشان مرضى است؛ و خدا بر مرضشان افزود؛ و به [سزاى ] آنچه به دروغ مى گفتند، عذابى دردناک [در پیش ] خواهند داشت. (سوره بقره، آيه ٩-١٠)

«اینکه شما می‌بینید رادیوها یا تلویزیون‌هایی در دنیای اسلام به وجود می‌آید که کار آنها این است که به‌عنوان شیعه و به نام شیعه، به بزرگان مورد اعتقاد بقیّه‌ی فِرق اسلامی بدگویی کنند، این معلوم است که بودجه‌اش بودجه‌ی خزانه‌داری انگلیس است؛ این بودجه‌اش بودجه‌ی انگلیس [است‌]، این شیعه‌ی انگلیسی است».     مقام معظم رهبري

حمله به سفارت ایران در لندن اشتباه راهبردی بود که درپی اشتباهات استراتژیک دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران رقم خورد. نتیجه این گونه رفتارهای خباثت آلود از سوی جریانهای انحرافی در فرق اسلامی بر ملا شدن باطن تفرقه افکنانه و خشونت آمیز آنها در بین امت های اسلامی است.
مقام معظم رهبری بارها از این جریان انحرافی به عنوان «شیعه انگلیسی» یاد کرده اند و این حمله، و ورود عناصر فرقه شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، انحرافی بودن این جریان «تشیع انگلیسی» و وابستگی آنها را به دولت بریتانیا اثبات کرد. و در پی آن نوع مواجهه انگلیس با این فرقه چه در این ماجرا و چه در سایر رفتار و فعالیت های فرقه شیرازی نشان از حمایت، همسویی و همراهی دولت انگلیس با آنهاست.
امروز مستکبران عالم برای تسلط بر امت های اسلامی و چپاول منابع و سرمایه های آن ها؛ فرق اسلامی را دعوت به تفرقه می کنند. یکی از این مستکبران و استعمارگران؛ انگلیس خبیث است که از قدیم این سیاست انگلیسی «تفرقه بینداز و آقایی کن» را دنبال کرده است. این کشور منشاء شر و نکبت برای ملت هاست. دولت بریتانیا به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در کشورهایی است که اراده وحدت مسلمین را دارند و فریاد اتحاد و اجتماع مسلمین برای مبارزه با مستکبران را سر می دهند .
هرجا فتنه ای جهت براندازی یا ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران باشد نام آمریکا، انگلیس و برخی دولت های دست نشانده و مرتجع در منطقه می درخشد و ملت سرافراز ایران به خوبی متوجه نیات و رفتارهای پلید این کشور ها است و هر روز بر نفرت ملت ایران نسبت به این کشورها بیشتر و از این فرقه ها (که به فرموده مقام معظم رهبری: «ما تشیعی که مرکز تبلیغاتش لندن است را قبول نداریم، تشیعی که برپایه تمهید و صاف کردن جاده برای دشمنان اسلام است؛ این تشیع، تشیع نیست؛ این انحراف است، تشیع مظهر تام اسلام ناب است») بیزار است. 
تشیع انگلیسی (فرقه شیرازی ) از لندن تغذیه می شود این فرقه با استفاده از شبکه های ماهواره ای و رسانه ای در اختیار به دنبال نشان دادن چهره ای خشن توأم با جنگ و خونریزی از اسلام است. هدف اصلی کشورهای استعمارگر و مستکبر از ایجاد و حمایت این فرقه ها و جریانات انحرافی راه اندازی جنگ های داخلی بین مسلمانان است، تا در سایه جنگ های داخلی و درگیری مسلمین منابع و ذخائر آنها را به غارت ببرند. پشت سر این فرق انحرافی و سایر جریانات تکفیری در سوریه و عراق؛ لندن، واشنگتن، صهیونیست ها و برخی دولت های عربی منطقه هستند.
اخیراً دولت بریتانیا با بهره گیری از ظرفیتی که برای غارت ملت ها ایجاد کرده (راه اندازی جنگ های داخلی و تفرقه بین کشورهای اسلامی) میزبان یکی از سران کشورهای منطقه در خصوص فروش تسلیحات بود که با اعتراض شدید مردم خود مواجه شد و این حرکت فرقه شیرازی هم بلافاصله بعد از این دیدار اتفاق افتاد و این می تواند یک برنامه از قبل طراحی شده جهت تغییر اذعان عمومی و سرپوش گذاشتن بر مطالبه و اعتراض مردم باشد.
اینگونه راهبردها و رفتارهای دشمنان در جهت تحقق اهداف استعماری و استکباری شان بر امت های اسلامی و مردم سرافراز و بصیر جمهوری اسلامی ایران پوشیده نیست  این رفتارها توسط جریانات و فرقه های دست نشانده و دولت های مطیع نمیتواند مسائل و مشکلات اصلی امت های اسلامی را به حاشیه ببرد. امت های اسلامی به خوبی نسبت به این مسأله اشراف کامل دارند که شمشیر فرقه شیرازی که بر پرچم خود نقش زده اند هیچ خطری برای دشمنان اسلام ندارد. دشمنان انقلاب اسلامی این نکته را مد نظر داشته باشند که مواضع جمهوری اسلامی ایران بر وحدت مسلمین استوار است و فریاد اتحاد و اجتماع مسلمین عالم برای مبارزه با مستکبران و استعمارگران از حلقوم و حنجره ایرانیان بلند است.
ما اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان ضمن محکوم کردن حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن و توهین به پرچم مقدس کشورمان توسط جریان انحرافی فرقه شیرازی، از دولت جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم که مسأله را با جدیت و بر اساس موازین حقوق بین المللی و حقوق کنسولی تا محاکمه کامل عناصری که به سفارت وارد شدند از دولت انگلستان مطالبه نماید و تدابیری را اتخاذ نماید تا دیگر شاهد چنین رفتارها و تعرضات نباشیم.

سازمان بسيج اساتيد استان هرمزگان

 گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 59