عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان خبر داد:
تشکیل اندیشکده در سه دانشگاه استان زنجان برای سال آینده
تاریخ خبر :1396/12/22 14:00:13


به گزارش زنجانم، اکبر رجبی شامگاه دیروز در جلسه  گردهمایی مسئولان کانونهای بسیج اساتید دانشگاه های استان با تشریح برنامه های سال آینده سازمان بسیج اساتیداستان اظهار کرد: تشکیل اندیشکده در سه دانشگاه زنجان، آزاد زنجان و آزاد ابهر برای سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به انتخاب دکتر بابائی به عنوان معاونت علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان زنجان  تصریح کرد: اندیشکده های راهبردی در راستای حل معضلات و نیازهای افراد جامعه قدم برداشته و سعی در ارائه راهکارها به مسئولان اجرایی در حوزه های مختلف و معضلات شهری و استانی هستند که در این راستا در معاونت علمی و پژوهشی اساسنامه تشکیل اندیشکده های در سه دانشگاه استان  تنظیم خواهد شد.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان عنوان کرد: فعالیت این اندیشکده ها در راستای رفع نیازهای استان و نیز توسعه تعاملات با مسئولان استانی و ارائه نظریات و تجربیات نخبگان دانشگاهی به مسئولان است.

رجبی با اشاره به تهیه کارنامه عملکرد هر یک از این کانون ها اظهار کرد: برای ارزیابی فعالیت کانون ها کارنامه از عملکرد یک ساله این کانون ها تهیه و در اختیار مسئولان کانون ها قرار داده شده است.

وی با اشاره به ضرورت تقویت بسیج در جامعه امروزی تصریح کرد: امروزه رویکردهای بسیج مستضعفین تغییر یافته و ما شاهد تغییر در رویکردها و برنامه های بسیج هستیم که توجه به تعلیم و تربیت در زمینه اعتقادی و سیاسی، تهیه و اجرای طرح های دفاعی، امنیتی و جهادی، تعمیق باورهای بسیج و کمک به سازندگی نظام  و رشد  و توسعه علمی کشور از جمله رویکرد های بسیج مستضعفین در شرایط کنونی است.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان افزود: تشکیل هئیت های اندیشه ورز، کرسی های آزاد اندیشی ، تشکیل حلقه های علمی توسط اساتید بسیجی ، تشکیل اندیشکده ها و نیز اجرای برنامه های مناسبتی از جمله برنامه های تدوین شده برای سال ۹۷ خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به عضویت یک هزار و ۵۰۰ نفر از اساتید دانشگاه های استان در سازمان بسیج اساتید، خاطرنشان کرد: امسال نیز  بسیج اساتید استان زنجان در جشنواره مالک اشتر کشوری موفق به کسب رتبه نخست شده است که این مقام در طی سه سال متوالی بوده  و نشان از فعالیت خوب این سازمان در استان دارد .

انتهای پیام/گروه خبر: اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 45