عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
مجمع بسیج اساتید استان یزد مورخ 14 اسفندماه 1396
مجمع بسیج اساتید استان یزد مورخ 14 اسفندماه 1396
تاریخ خبر :1396/12/15 09:39:28


مجمع عمومی بسیج اساتید استان یزد در مورخ 14/12/96 در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر محمد رضا مرندی برگزار گردید.

طبق آیین نامه های بسیج این مجمع بالاترین مرجع تصمیم گیری بسیج اساتید استان و مرجع تعیین اعضای شورای سیاست گذاری می باشد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع گردید و جناب آقای دکتر احمدی ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به اساتید بسیجی نکاتی را در خصوص اینکه در کشور ما به آموزش های کاربردی توجه کمتری می شود و وقتی رشته های تحصیلی کشورهای اروپایی را نگاه می کنیم 30 در صد نظری و بقیه مهارتی است و بیان داشتند که یکی از دلایل آن ما اساتید هستیم که به دنبال تغییر سرفصل ها نبوده ایم و یکی از اصلی ترین اهداف دانشگاه ما آموزش های کوتاه مدت مهارتی است و در ادامه دکتر احمدی از اساتید بسیجی در خصوص اینکه اساتید در حوزه های تخصصی خودشان به صورت انفرادی یا تشکیلاتی وارد این حوزه آموزشی شوند کمک خواستند.

در ادامه جلسه آقای دکتر ابویی مسئول بسیج اساتید استان به اساتید بسیجی حاضر و مهمان برنامه جناب آقای دکتر مرندی معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید خوش آمد گفتند و همچنین جناب آقای دکتر زارع مهرجردی ریاست مجمع عمومی بسیج اساتید استان یزد این نکته که اندیشکده ها محور اصلی بسیج اساتید کل کشور است بطوریکه علم نافع مردم را نفع برساند اشاره نموده و ایشان فرمودند الگوی بسیج اساتید استان الگویی را با عنوان مرکز پژوهش های راهبردی چند سالی است تجربه کرده ایم و تشویق هم شده ایم و در ادامه فرمودند نکاتی در خصوص اندیشکده ها مطرح است اول اینکه اعتبار آن بایستی تامین شود و این مجموعه های پژوهشی بایستی به شرکت های دانش بنیان متصل شوند. دوم اینکه اندیشکده ها بایستی سمت جامعه و صنعت بروند و ایجاد ارتباط با دانشگاه های جهان اسلام از ملزومات پژوهشی بسیج اساتید است و به نظر با بودجه های پژوهشی دانشگاه ها امکان پذیر است.

در ادامه مجمع جناب آقای دکتر مرندی معاون بسیج اساتید کشور در خصوص ولایت مطلقه فقیه صحبت نمودند.

آقای دکتر مرندی ابتدا با اشاره به اصل 57 قانون اساسی در خصوص ولایت مطلقه از دید گاه فقهی پرداخته .و به تشریح واژه مطلق از نظر فقهی. مطالبی را بیان داشتند سپس در ادامه به بحث پیرامون ولایت مطلقه از منظر حقوق اساسی. مطالبی را با این شرح بیان داشتند. که در حقوق اساسی ایران یکی از منابع فرامین رئیس دولت کشور است که در ایران رییس دولت کشور رهبر است بنابراین رهبر در جهت مدیریت و انجام وظایف خود مندرج در قانون اساسی می تواند فرامینی را صادر نمایند. وی با اشاره به نظام‌های حقوقی دیگر کشورها از جمله آمریکا اضافه نمودند که رئیس جمهور در نظام حقوقی آمریکا از حق وتوی وسیعی برخوردار است. که به نوعی همان ولایت مطلقه است. با این وجود ایشان به سئوالی که معمولا با این مضمون مطرح است که چرا رهبری در بعضی از موارد و موضوعات کشور دخالت نمی کنند. توضیح دادند که رهبر ی در چندین مورد فرموده اند دخالت در بعضی موارد نه مصلحت است نه قانونی است. همچنین ایشان فرمودند به غیراز وظایف مندرج در قانون اساسی‌شان رهبری نظارت است. ایشان سپس به سئوالات حاضرین. پاسخ دادند.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 88