عنوان سایت
شنبه 5خرداد 1397
مشاهده خبر
رئیس دانشگاه پیام ‎نور گنبدکاووس:
توان موشکی ایران اسلامی هر روز باید تقویت شود.
تاریخ خبر :1396/12/05 12:27:51


رضا یازرلو در گفت‎وگو با خبرنگار سازمان بسیج اساتید استان گلستان اظهار کرد: قدرت محور مقاومت به مثابه سپر دفاعی ایران عمل کرده و شعاع حیاط خلوت ایران را گسترش می‎دهد.

وی تصریح کرد: هر چقدر محور مقاومت بیشتر تقویت شود، ایران تقویت شده و موقعیت استراتژیک ایران در منطقه بیشتر تثبیت خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام‎نور گنبدکاووس با بیان اینکه مسوولان به اندازه کافی در تقویت محور مقاومت تلاش نکرده‎اند، افزود: چراکه اگر اینگونه بود شاهد نارضایتی در حوزه سیاسی و حاکمیتی نبودیم.

یازرلو بیان کرد: در این مواقع جایگاه رهبری خرج کوتاهی‎های برخی مسوولان می‎شود، به نظر می‎رسد باید بُعد نظارت بر مسوولان تقویت شود و بیشتر از این‎ها به منویات مقام معظم رهبری عمل کنند، واقعیت امر این است که این مسوولان حرف زیاد می‎زنند اما به توصیه‎های رهبری کمتر عمل می‎کنند.

وی با تاکید بر اینکه بیعت با رهبری در عمل محقق خواهد شد نه در حرف؛ تصریح کرد: و این بیعت به شدت ضرورت دارد چراکه مشروعیت داخلی نظام را افزایش خواهد داد.

این استاد بسیجی در خصوص وحدت اقوام و مذاهب استان و کشور گفت: با توجه به اینکه ایران اسلامی و استان گلستان؛ از اقوام و گروه‎های اجتماعی و سیاسی مختلف تشکیل شده است، ضرورت وحدت این جامعه چهل‎تکه بیش از هر وقت و زمانی احساس می‎شود.

یازرلو افزود: حال اگر برخی مسوولان با هر حرکت و حرف نسنجیده و یا اقدام نسنجیده بخواهند وحدت را تضعیف کنند، هزینه سیاسی بسیاری بر دوش نظام بار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسوولان لازم است در نظر و عمل در چارچوب ارزش‎های جمهوری اسلامی حرکت کنند، گفت: چپ و راست فرقی نمی‎کند، مهم حفظ اصل نظام است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور شهرستان گنبدکاووس افزود: آمریکا در مقاطع مختلف نشان داده است که به دنبال درهم شکستن ابهت و اقتدار جمهوری اسلامی است، هر انچه که در برجام به عنوان مثال گفت و نوشت و امضا کرد، حتی به آنها هم عمل نکرد.

یازرلو ادامه داد: مقام رهبری با باز کردن مذاکرات برجام عملا خواستند ثابت کنند که آمریکا قابل اعتماد نیست، حضرت آقا؛ قبلا به کرار گفته بودند که اگر مساله هسته‎ای تمام شود آنها سراغ موشک و سپس حقوق بشر و ... خواهند رفت، آنها قادر نیستند تا اقتدار ایران اسلامی را بشکنند.

وی با بیان اینکه تحریم‎ها به مردم فشار وارد می‎آورد اما شکستن غرور ملی فشار بیشتری خواهد آورد، ابراز کرد: به نظرم آمریکایی‎ها اصلا قابل اعتماد نیستند و هر گونه نشست و مذاکره باید بر این اساس صورت گیرد، اگر این اصل بی‎اعتمادی را مسوولان وزارت خارجه داشتند شاید بسیاری از امتیازات را نمی‎د‎ادند چون چیز قابل ملاحظه‎ای به دست نیامد.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان گلستان افزود: اکنون تحریم‎ها پابرجاست و تحریم‎های جدیدی نیز اضافه شد لذا اصلا نمی‎شود به آمریکا اعتماد کرد.

یازرلو تاکید کرد: آمریکا و غرب اکنون بحث برجام موشک را مطرح کرده‎اند، اگر ایران بخواهد در این حوزه مذاکره کند کارش تمام است و تبدیل به لیبی خواهد شد که ذره ذره همه خلع سلاحش کردند.

عضو شورای سیاستگذاری سازمان بسیج اساتید دانشگاه‎های استان گلستان گفت: به نظرم توان موشکی باید تقویت شود و در عین حال هیچ مذاکره‎ای هم انجام نشود.

یازرلو بیان کرد: اما در عین حال نیازی به غوغای رسانه‎ای نیست، در سکوت پروژه موشک پیش رود و به وقتش عملا با استفاده از توان موشکی همه معادلات منطقه‎ای را بهم بزنند.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,تست,دانشگاه ها,معاونت ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 205