عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
بهزاد شهرابی ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول ؛
چیزی بنام برجام موشکی وجود نداشته و نخواهد داشت./ آمریکا از اول انقلاب و حتی قبل از پیروزی انقلاب و تا الان هیچ وقت منافع ملی ما را در نظر نگرفته است.
تاریخ خبر :1396/12/05 10:58:43


به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان گلستان بهزاد شهرابی ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول گفت ؛ همانطور که هر کشوری باید اقتدار ملی داشته باشد پس جهان اسلام در خاورمیانه هم باید در مقابل استکبار جهانی قابلیت بازدارنده گی و تاب آوری داشته باشد. این امر امکان پذیر نیست جز با ایجاد یک نیروی مردمی و استکبار ستیز با رویکردی کاملا اسلامی بدور از هر گونه انفکاک و تفرقه و ایجاد سپری در مقابل صهیونیسم جهانی. بنابراین محور مقاومت اسلامی برای جهان اسلام و روحیه اتحادطلبی و جهادی کشورهای اسلامی و اصل ولایت پذیری تبدیل به یک نیاز راهبردی در جهان اسلام بخصوص خاورمیانه شده است و پاسخی است مناسب به طراحان خاورمیانه جدید.

این استاد بسیجی افزود ؛ توجه به سطح کیفیت زندگی مردم و افزایش قدرت تولید ملی با بهبود فضای کسب و کار و بهبود وضعیت اشتغال و توجه به شاخصه های مطرح شده در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و توجه به رعایت اقتدار ملی و منافع آن با توجه به ولابت پذیری عملی و ایجاد وحدت و اسجام ملی از جمله مواردی هست که بعنوان نیاز راهبردی کشور میباشد. و باید مورد توجه مدیران قرار گیرد. دور شدن مدیران از رفتارهای جناهی و ثروت اندوزی از جمله الزامات حتمی در این راه می باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول گفت ؛ در مورد مباحث مطرح شده توسط برخی از مدیران باید گفت مدیران الگوی ادراکی جامعه می باشند بنابراین باید بدانند سخنان و کردارشان در جامعه رصد شده و تاثیرگذار هست. لذا ایجاد روحیه و درک ولایت محوری و توجه به حفظ منافع ملی در هر شرایطی از الزامات منصوبین و مدیران باید باشد.مدیران باید مرکز ثقل وحدت جامعه و رشد و پویندگی باشند. نباید با نقد غیر منصفانه و بدون بصیرت و بی دلیل و بد موقع و نابجا منافع کشور را در داخل و خارج تحت تاثیر قرار دهند. اگر می پذیریم که در جامعه اسلامی کشورمان بزرگتری مثل پدر بنام رهبر داریم پس باید به فرمایشات و توصیه های رهبری گوش جان دهیم. سخنان مدیران عالی کشور در زمان داشتن پست و نداشتن پست نشان از انصاف و عدالت آنان در عمل هست. نه تاکید بر جناح بازی های ناصحیح و ناکارآمد ...

ایشان در خصوص دشمنی های آمریکا خاطر نشان کرد ؛ آمریکا از اول انقلاب و حتی قبل از پیروزی انقلاب و تا الان هیچ وقت منافع ملی ما را در نظر نگرفته و دشمنی او در کودتای 28 مرداد و کوتای نوژه و  کمک به حزب بعث در 8 سال دفاع مقدس و زدن هواپیمای مسافربری و پشتیبانی از برخی نابه هنجاری های داخلی و  شهادت دانشمندان هسته ای کشور و کمک به داعشیان و عیادی آنها خود گواه بارزی است از عدم اطمینان به دولتمردان آمریکا در هر شرایطی. اصل دشمن شناسی که همواره مورد تاکید امام راحل و  مقام معظم رهبری بوده تاکیدی بر بی اعتمادی به امریکا در همه دوران ها است.

دکتر شهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول در پایان در خصوص برنامه موشکی و دفاعی ایران اسلامی گفت ؛ چیزی بنام برجام موشکی وجود نداشته و نخواهد داشت. طبق قانون اساسی و ابجاد حق ملی کشور باید برای دفاع از خود و رعایت اصل بازدارنده گی در مقابل هر تهدیدی خود راآماده نگه دارد. حال که  این قدرت بخصوص ساخته و پرداخته متخصصین کشور خودمان هست هیچ مذاکره و هبچ گفتگو و هیچ مبادله ای در این موضوع راهبردی وجود نداشته ، ندارد و نخواهد داشت.

با آرزوی موفقیتگروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,تست,دانشگاه ها,معاونت ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 118