عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان گفت: پیروزی‌ها و ارزش‌های به دست آمده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محصول ویژگی‌ها و تفکر افراد بسیجی است.
تاریخ خبر :1396/12/05 00:11:28


نشست شوراهای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه‌های خوزستان شامگاه چهارشنبه  دوم اسفندماه با حضور حسین امیرعبداللهیان مشاور عالی ریاست مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در سالن شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد اسلامی اهواز برگزار شد.

در این برنامه که اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان خوزستان حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین فرج‌الله براتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: در ابتدای سخنانم درود می‌فرستم به روح پرفتوح امام راحل(ره) که ما امروز هر آنچه داریم به برکت و همت، رهنمودها و تصمیم‌گیری‌هایی است که ایشان داشتند و انقلاب اسلامی را رهبری کردند.

وی با اشاره به این مطلب که بیانات حضرت امام همگی برگرفته از آیات و روایات بوده است، گفت: ایشان جمله به یاد ماندنی‌اش درباره بسیج که می‌فرمایند: «بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.» را از آیات قرآن استخراج کردند.

سرپرست دانشگاه آزاد استان خوزستان با بیان اینکه این جملات برگرفته از یکی از آیات سوره ابراهیم است، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) بسیج را شجره طیبه برشمردند زیرا که درخت ویژگی‌های خاصی دارد و ثمربخش، پویا، فعال، در حال رشد و نمو است و به دیگران نیز سود می‌رساند.

وی با یادآوری این نکته که بسیجی بر اساس قرآن و آموزه‌های دینی حرکت می‌کند، ادامه داد: فکر بسیجی در آسمان‌ها و در اوج اعلای هستی قرار دارد.

براتی بیان کرد: بسیجی در حال حرکت و رشد است و با بر اساس اذن و دستورات پروردگار حرکت می‌کند و تبعیت از ولایت دارد.

وی تصریح کرد: بیشتر پیروزی‌ها و ارزش‌های به دست آمده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محصول ویژگی‌ها و تفکر افراد بسیجی است.

سرپرست دانشگاه آزاد استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور بسیجیان در دفاع از حرم تاکید کرد: در سال‌های اخیر دشمن با تمام تجهیزات خود وارد جنگ علیه اسلام و شیعه شد اما بسیجیان علاوه بر این که در کشور خودمان مرزها را نگه داشتند، کشورهای منطقه را نیز از یوغ دشمن و داعش پاکسازی کردند.

وی گفت: ما در دانشگاه آزاد خوزستان سعی می‌کنیم با تفکر بسیجی بسیجی به گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی کمک کنیم و امیدواریم که این روحیه بسیجی در اساتید دانشگاه‌های استان نیز همواره زنده باشد.

براتی تصریح کرد: از اساتید بسیجی می‌خواهیم برای رشد و پیشرفت کشور و بر اساس آیات قرآنی و ارزش‌های دینی که اساس آن تبعیت از ولایت است حرکت و در کنار تدریس علم، این روحیه را نیز به نسل جوان منتقل کنند.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,تست,دانشگاه ها,معاونت ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 124