عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
برگزاری نشست بصیرتی با موضوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن توسط کانون بسیج اساتید دانشکده فنی فاطمیه بندرعباس
جناب سرهنگ علی نژاد: خداوند دو نعمت عظیم و بزرگ را به ملت ایران عنایت کردند: یکی انقلاب اسلامی و دیگری نعمت ولایت فقیه
تاریخ خبر :1396/11/21 12:59:12


کانون بسیج اساتید دانشکده فنی فاطمیه بندرعباس به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر نشست بصیریتی با موضوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن با حضور جناب سرهنگ علی نژاد جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان برگزار نمود.

سرکار خانم دکتر آریانا ریاست دانشکده ضمن عرض خیرمقدم و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به اساتید و سایر حضار، نکاتی را بیان فرمودند: بحمدالله پس انقلاب در عرصه تولید علم و تکنولوژی دستاوردهای بسیار خوبی داشته ایم و گام های موثری در خصوص فن آوری برداشته شده که همه این پیشرفت ها مرهون انقلاب اسلامی، حضرت امام، خون شهداء و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

در ادامه جلسه جناب سرهنگ علی نژاد با تبریک این ایام، به بیان خاطراتی از دوران انقلاب پرداختند. ایشان با مقایسه جایگاه و نفوذ ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: امروز هیچ معادله و مساله ای در منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست و نقش جمهوری اسلامی ایران در تمامی مسائل  راهبردی و کلان منطقه بر هیچ کشور و ملتی پوشیده نیست. امروز به برکت انقلاب اسلامی و رشادت های جوانان این مرز و بوم نظام جمهوری اسلامی ایران از محبوبت بسیاری در منطقه و سطح جهان برخوردار است. چشم امید مستضعفان عالم برای رهایی از استعمار و استکبار امروز متوجه انقلاب اسلامی است.

ایشان در ادامه بیان کردند: انقلاب اسلامی و حضرت امام (ره) این باور را در جوانان ما زنده کرد که ما می توانیم بدون وابستگی به شرق و غرب قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری و با سرعت فتح کنیم و امروز همه دنیا شاهد این پیشرفت انقلاب هستند.

در عرصه های علمی و تولید علم در دنیا حرف برای گفتن داریم در بسیاری از صنایع و تکنولوژی جزء چند کشور اول دنیا هستیم. در عرصه دفاعی که یک روز توان ساخت سیم خاردار هم در این کشور وجود نداشت امروز موفق به ساخت موشک های دوربرد با کمترین درصد خطا در دنیا هستیم و این دستاوردهای تماما بومی دشمنان این انقلاب را به هراس انداخته است.

درخصوص صنعت هسته ای  و غنی سازی اورانیوم جوانان ما به مراحلی رسیده اند که کشورهای بزرگ مجبور به مذاکره با ایران هستند؛ برای جلوگیری از روند رو به رشد سریع انقلاب اسلامی در این عرصه همه دشمنان و کشورهای بزرگ به اجماع رسیده اند تا به هر شیوه مانع پیشرفت بیشتر در این صنعت شوند.

جانشین سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان افزود: در بسیاری از کشور ها انقلاب صورت گرفته است اما دوامی نداشته یا از آرمان های خود دور شده اند؛ و این در حالی است که امروز به برکت انقلاب اسلامی، حضرت امام، خون شهداء و رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی سی و نهمین سالگرد خود را جشن می گیرد.

علیرغم اینکه تمام کشورهای مستکبر دنیا در این 39 سال روبروی ما ایستاند و تلاش آنها بر این بود که جمهوری اسلامی ایران را از پا در بیاورند و مانع توسعه و پیشرفت این نظام باشند؛ اما نتوانستند و روز به روز بر قدرت این نظام افزوده شد.

 جناب سرهنگ علی نژاد با اشاره به توطئه دشمنان گفت: مخالفان نظام جمهوری اسلامی دست به توطئه های بسیاری زدند که اگر توطئه های دشمن را برشماریم بیش از صدها توطئه و نقشه طراحی و اجرا کردند اما نتوانستند؛ از همان اول انقلاب دشمنان  در صدد این بودند که جمهوری اسلامی را زمین گیر و نابود کنند، اگر تاریخ را بررسی بکنیم متوجه توطئه های آن ها خواهیم شد؛ در اوایل دست به ترور شخصیت های بزرگ و موثر در این انقلاب زدند و سطح این ترورها تا مقام ریاست جمهوری و شخص مقام معظم رهبری و سایر مسئولین و شخصیت های برجسته نظام بود، اما موفق نشدند؛ 8 سال جنگی را بر این کشور تحمیل کردند که بیش از 80 کشور دنیا به طور مستقیم و غیر مستقیم به صدام در این جنگ کمک کردند، تمامی تجهیزات پیشرفته شرق و غرب در اختیار صدام بود باز هم نتوانستند این انقلاب الهی را از مسیر خارج نمایند، و بعد از آن تحریم نظام در بسیاری از عرصه ها و طراحی مسائل  اخیر شامل جنگ های نیابتی در منطقه و راه اندازی جریانات و گروه های تکفیری و منافقین و حمایت از آنها با هدف نابودی و براندازی نظام جمهوری اسلامی، باز هم شکست خوردند؛ 39 سال ما با مجموع دنیا مواجه بودیم و انقلاب روی پای خودش ایستاد و پیش رفت.

ما قبل از پیروزی انقلاب قدرت تصمیم گیری داشتیم یا نداشتیم؟ ما جرات تصمیم گیری نداشتیم از کشورهای بیگانه و غربی بدون اطلاع و هماهنگی شاه این مملکت می آمدند برای شاه و مملکت ایران تصمیم گیری می کردند حتی شخص شاه اجازه حضور در جلسات تصمیم گیری نداشت.

وی اظهار کرد: الان 39 سال است که جمهوری اسلامی در نبرد با  توطئه های غرب و آمریکا است؛ آمریکایی ها آمده بودند در عراق بمانند، در سوریه می گفتند بشار اسد باید برود، گفتند در لبنان ما سرنوشت جنگ را مشخص میکنیم، آیا اهداف این ها محقق شد؟ خواست کدام کشور در عراق، سوریه و لبنان محقق شد؟ قطعاً دنیا متوجه است که جمهوری اسلامی ایران بود که مانع تحقق اهداف آمریکا و غرب در منطقه شد. الان مسائل منطقه بدون حضور انقلاب اسلامی قابل حل و بررسی نیست.

پاسدارن انقلاب اسلامی تفنگداران نیروی دریایی آمریکا را در خلیج فارس دستگیر کردند شما آن صحنه را دیدید؛ امروز جمهوری اسلامی و جوانان غیور این کشور، آمریکا و سایر دشمنان را در منطقه ذلیل و خوار کردند، به برکت نظام جمهوری اسلامی امروز آمریکا آبرویی در منطقه ندارد. امروز ما شناوری ساخته ایم که ناو هواپیما بر آمریکا در برابر آن عاجز است. آمریکا از توان موشکی ما ترس دارد امروز توانمندی ما در بحث دفاعی آنقدر بالاست که آمریکا و سایر کشورهای بزرگ جرات حمله نظامی به ایران را ندارند. الان انقلاب ما کجاست؟ جایگاه آمریکا کجاست؟ جایگاه آمریکا طبق نظر سنجی خودشان در کشور ما نزدیک به صفر است و روز به روز آمریکا نزد ملت ها و کشورهای دنیا منفورتر و ذلیل تر می شود اما نظام جمهوری اسلامی ایران علیرغم تلاش دشمنان به برکت خون شهداء، حضرت امام (ره) و رهنمودها و تدابیر رهبر معظم انقلاب قویتر و محبوب تر گردیده است.

علی نژاد تاکید کرد: در برخی عرصه ها مشکلاتی داریم که مسئولین و دولتمردان باید برای حل این مشکلات تلاش کنند و الویت برای دولت و مسئولین باید رفع مسائل اساسی و معیشت مردم باشد.

خداوند دو نعمت عظیم و بزرگ را به ملت ایران عنایت کردند: یکی نعمت انقلاب اسلامی و دیگری نعمت ولایت فقیه؛ باید قدر دان این نعمت ها باشیم.

آینده دنیا از آن اسلام و نظام جمهوری اسلامی است؛ پیروزی نزدیک است؛ وعده خداوند محقق خواهد شد: ان تنصرو الله ینصرکم ... ، ما نصرت الهی را در این 39 سال دیده ایم. تا زمانی که در صحنه باشیم و رهنمود های مقام معظم رهبری را سرلوحه رفتار و عمل خود بدانیم، پیروزی و سربلندی از آن ملت و جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

 گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 148