عنوان سایت
سه شنبه 4اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار گردید.
مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار گردید.
تاریخ خبر :1396/11/21 12:17:26


سی و نهمین سالگرد باشکوه انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه برگزار شد

این مراسم که به همت بسیج اساتید و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار گردید، با استقبال گرم و پرشور اساتید، دانشجویان و کارمندان همراه بود. سخنران ویژه این مراسم امام جمعه محبوب ارومیه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی بود.

ایشان در این مراسم که با عنوان گفتمان حضرت امام خمینی(ره) در خصوص نقش انقلاب اسلامی برگزار شد گفت: «انقلاب اسلامی یکی از نعمت های الهی است که مردم ایران با توسل به آن طومار حکومت شاهنشاهی را از بین بردند».
وی افزود: « وقتی که به روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 بر می‌گردیم به یاد می‌آوریم به دلیل آشفتگی‌های حاصل از یک تحول بزرگ و چشم‌های دوخته شده از سوی ابرقدرت‌ها به این انقلاب، امنیت اولین موضوع مورد توجه انقلابیون بود و آنها توان خود را به این سمت معطوف نموده بودند تا این نهال نو رسیده را از گزند تند‌بادهای حادثه حفظ کنند».
امام جمعه ارومیه عنوان کرد: «امنیتی که امروز ما در کشور می بینیم حاصل خون هزاران شهید است که برای حفظ نظام و انقلاب و همچنین برقراری امنیت در کشور جان و خون خود را نثار کردند».
وی ادامه داد: « ایران از کشورهای کم نظیر جهان است که در آن وحدت و همدلی ملت و رهبر حاکم بوده و این وحدت دلیل اصلی قدرت و ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر تحریم‌های طولانی غرب و رسیدن به خودکفایی، دست آوردهای در حوزه فن آوری‌های پیشرفته، اجرای برنامه هسته‌ای مسالمت آمیز و تقویت قدرت دفاعی خود است».
حجت الاسلام قریشی در پایان با بیان اینکه پاسداری از خون شهدا وظیفه همگانی است تاکید کرد: « هر چه بیشتر بتوانیم در مسیر آرمان های شهدا گام برداریم بهتر خواهیم توانست از آرمان های انقلاب و نظام صیانت کنیم».

در پایان این مراسم از اساتیدی که مقالات خود را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ارسال نموده بودند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

                       

 گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,تست,دانشگاه ها,معاونت ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 220