عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
نادر طالب زاده در دانشگاه گیلان:
ترس غرب از نفوذ ایران در منطقه/ هنوز یک عده انقلاب اسلامی را باور ندارند/ احتمال ایجاد جنگ داخلی در آمریکا وجود دارد/ دشمن می خواهد ما را دچار ضعف در باور کند
تاریخ خبر :1396/11/19 21:28:49


دکتر نادر طالب زاده در همایش رسانه و انقلاب اسلامی در دانشگاه گیلان با اشاره به اهمیت شبکه های استانی در حل مسائل و مشکلات استان، گفت: شبکه های استانی برای جذابیت قابلیت فراوانی دارند و مسئول شبکه استانی باید یک فرد رسانه ای و نترس باشد.

 

وی ادامه داد: تقویت شبکه های استانی باید در راس امور قرار بگیرد تا تحولی در حل مسائل استان از طریق این رسانه ها ایجاد.

 

مستند ساز و کارشناس رسانه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی است، اظهار کرد: انقلاب ما یک رنسانس اسلامی بود که عکس العمل های به آن همه چیز را عوض کرد و با انقلاب اسلامی میلیون‌ها جوان حزب ‌اللهی پدید آمد.

 

وی با اشاره به اینکه ترامپ نیز به گونه ای عکس العمل غرب در مقابل انقلاب اسلامی است، گفت: نفوذ ایران در منطقه افزایش پیدا کرده و این موضوع غرب را ترسانده است.

 

طالب زاده در مورد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بعد از انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۳۲ آمریکا به وسیله سفارت خود توانست در ایران کودتا کند و ایران را پنجاه سال به عقب برگرداند، افزود: ایران مشروعا حق داشت برای عمل پیشگیرانه و جلوگیری از کودتای دوباره، سفارت آمریکا را بگیرد  و حتی ایران می‌توانست آمریکا را به لحاظ حقوق بین الملل به دادگاه ببرد و توضیح این کار خود را به گوش جهانیان برساند.

 

مستند ساز و کارشناس رسانه با تاکید بر اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به حدی مهم بود که آمریکا به عمرش آن را ندیده بود، بیان داشت: آن موضوع یک انفجار خبری بود و ایده تشکیل شبکه خبری سی ان ان برای اولین بار از همین موضوع حاصل شد.

 

طالب زاده در ادامه با اشاره به امضای قرارداد پالرمو، گفت: هنوز یک عده  انقلاب اسلامی را باور ندارند که میخواهند این قرارداد را امضا کنند، در حالی که انقلاب اسلامی در بحث تمدن سازی حرف برای گفتن دارد.

 

وی با اشاره به اینکه بعد از رحلت امام خمینی (ره) ریل‌گذاری جدیدی اتفاق افتاد، خاطر نشان کرد: برخی خانه های صد متری را یک باره به ده هزار متری تبدیل کردند. جهاد سازندگی را که حزب الهی ترین نماد انقلاب اسلامی بود به طور کلی منحل کردن که به واقع خیانت بود و به انقلاب ضربه زدند.

 

طالب‌زاده در ادامه در مورد وضعیت داخلی آمریکا با اشاره به دعوای شدید حزبی در آن، گفت: احتمال ایجاد جنگ داخلی در آمریکا وجود دارد و آنها برای پوشاندن  این بحران‌های خود، مدام حرفهای گنده و بزرگ می زنند

 

وی در پایان گفت: آنها می‌خواهند ما را دچار ضعف در باور کنند در حالی که به واقع این گونه نیست و اخبار منطقه نشان از قدرت ما می دهد.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 145