عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
بیانیه سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در آستانه 22 بهمن ماه
سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در آستانه 22 بهمن ماه بیانیه ای صادر کرد، متن این بیانیه به شرح زیر است:
تاریخ خبر :1396/11/19 21:03:00


بسم الله الرحمن الرحیم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ  
 اى کسانى که ایمان آورده اید، اگر خدا را یارى کنید یاریتان مى کند و گامهایتان را استوار مى دارد. (سوره محمد، آيه ٧)
 
«باید تمامی قدرت ها و ابر قدرت ها بدانند که ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون برای اعلای کلمة الله ایستاده ایم؛ و بر خلاف میل تمامی آنان، حکومت نه شرقی و نه غربی را در اکثر کشورهای جهان پایه ریزی خواهیم نمود.» امام خمینی (ره)
«در تاریخ پر ماجرای انقلاب، هیچ روزی مانند دوازدهم بهمن نبود که در آن مردی از دودمان پیامبران و بر شیوه آنان، با دستی پر معجزه و دلی به عمق و وسعت دریا در میان مردمی شایسته و چشم به راه، چون آیه رحمت فرود آمد و آنان را بر بال فرشتگان قدرت حق نشانید و تا عرش عزت و عظمت برکشید.» مقام معظم رهبری
انقلاب اسلامی ایران انقلابی در راستای هویت خواهی و استقلال طلبی مردم و راهی برای پیشرفت در چهارچوب فرهنگ اسلامی و بومی بود. انقلاب اسلامی ایران نگرشی ضد غرب و شرق داشت و اتکای آن به اسلام و فرهنگ غنی ایرانی بر گرفته از آن و تاکید بر توان و ظرفیت بومی بود.
انقلاب اسلامی ایران و بنیانگذار نظام اسلامی حضرت امام خمینی (ره) الگویی را برای اداره حکومت و کشور داری برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص)ارائه کرد که بساط دولت های بلوک شرق و غرب را در هم پیچید؛ تا آن روز هیچ کشور و دولتی تصور نمیکرد که کشوری بتواند با خارج شدن از زیر چتر این دو بلوک تشکیل حکومت داده و با استقلال به حیات سیاسی خود بپردازد، از نگاه غرب و شرق همه کشورها باید ذیل آنها و در قالب استراتژی و راهبردی که برای کشورها تبیین می کردند طی مسیر نمایند.
اما حضرت امام با اعتماد به وعده الهی و اتکای به مردم این معادلات ساختگی قدرت در دنیا را بهم ریخت و الگویی از حکومت داری اسلامی با اتکا و نقش موثر مردم در تعیین سرنوشت خود و کشورشان را به جهان ارزانی داشتند.
امروز مستضعفان عالم و ملت های اسلامی دیگر در مقابل ظلم مستکبران و استعمارگران عالم سکوت نمی کنند که اتفاقات منطقه و کشورهای همسایه (بیداری اسلامی) دلیلی است روشن بر تحقق این مهم که انقلاب اسلامی ایران الگویی است در جهان برای استعانت حقوق مظلومان از ظالمین و با توجه به یکی از آرمان ها انقلاب  (صدور انقلاب اسلامی ایران ) این مهم در برخی از کشورها محقق شده یا در حال احقاق است.
علیرغم تلاش مستکبران و استعمارگران بخصوص آمریکا و انگلیس و دولت های دست نشانده و مطیع آن ها در منطقه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و شیوه های گوناگون براندازی و نابودی یک حکومت از ترور مسئولین بلند پایه و نخبگان علمی کشور تا تحمیل جنگ 8 ساله توسط صدام، راه اندازی فتنه و آشوب و حمایت از آشوبگران، طراحی انقلاب های رنگی و مخملی، تحریم و تهاجم فرهنگی این نظام همچنان دارد مسیر رشد و بالندگی را با سرعت به سمت قله ها می پیماید و هر روز بر قدرت این نظام افزوده و نفوذ این انقلاب در گستره جهان غیر قابل انکار، دشمنان این نظام روز به روز ذلیل تر،ضعیف تر و منفورتر می شوند.
وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیا این است که این انقلاب افزون بر ایجاد تحولی بنیادین در عرصه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ...  انقلابی است دینی بر پایه تفکر اسلامی و بااتکای به مردم سالاری دینی برای تحقق عدالت و توجه به کرامات انسانی.
انقلاب اسلامی ایران بعد از گذشت سه دهه همواره کانون توجه سیاست مداران، صاحب نظران ومردم دنیا است.
این انقلاب امید را دل مستضعفان عالم زنده کرد و دست استعمارگران و استکبار را از ایران جدا کرد.
قطعا دشمنان این نظام که روزی تمامی امورات این کشور را فرماندهی و منابع عظیم آن را چپاول میکردند در برابر استقلال ملت ایران تاب نخواهند آورد و در این 39 سال با عناوین و شیوه های مختلف در عرصه های گوناگون به دنبال ضربه زدن به این انقلاب هستند.
یکی از راهبردهای دشمنان القای عدم کارایی نظام اسلامی برای برون رفت از مشکلات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... جامعه است و با بهره گیری از رسانه های قوی به دنبال تحقق این راهبرد هستند. آنها در تلاش هستند تا ملت را روبروی نظام اسلامی قرار دهند و قصد جدا نمودن مردم از نظام را دارند؛ به گونه ای در رسانه ها و فضای مجازی تبلیغات می کنند که مردم دیگر به نظام جمهوری اسلامی ایران اعتماد ندارند و خواهان تغییر این نظام سیاسی هستند اما این آرزوی باطل را با خود به گور خواهند برد و دنیا به خوبی متوجه این مساله است که همه آنهایی که روزی آرزوی نابودی نظام اسلامی را در سر داشتند خود نابوده شده یا دیگر هیچ قدرتی ندارند اما جمهوری اسلامی روز به روز عزیزتر و قوی تر شده و هیچ مساله ای در منطقه بدون ورود ایران به سرانجام نخواهد رسید و امروز این جمهوری اسلامی ایران است که مسائل راهبردی و کلان منطقه و فرا منطقه ای را طرح ریزی و قابل اجرا کرده است.
در واقع آنچه باعث شده برنامه ها و تبلیغات دشمن در خصوص براندازی از درون محقق نگردد حضور با بصیرت مردم در صحنه های مورد نیاز کشور است ملت با حضور گسترده و با شکوه در انتخابات و راهپیمایی های روز قدس، 9 دی و 22 بهمن ماه به دنیا نشان می دهد که همواره برای دفاع از کشور آماده است و تا آخر پای آرمان های انقلاب اسلامی ایران ایستاده و رهنمودهای مقام معظم رهبری را سر لوحه رفتار و عمل خود می دانند.
مردم به رهبری حضرت امام رژیم دست نشانده پهلوی را ساقط و از روزهای اول انقلاب تا کنون هر جا که لازم بود در صحنه حاضر و همه توطئه ها و نقشه های دشمنان داخلی و خارجی را خنثی کرده اند؛ در واقع ملت دراکثر مواقع وظایف خود را در قبال نظام اسلامی به خوبی و به هنگام انجام داده اند.
جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب مقاطع سختی را تا امروز پشت سر گذاشته و علیرغم تلاش دشمنان خارجی و موانعی که در مسیر پیشرفت این نظام ایجاد کردند موفقیت های چشمگیری در حوزه های گوناگون بدست آورده است. ایران توانسته است با اتکای به ظرفیت درونی در خیلی از علوم و تکنولوژیها جزء چند کشور اول دنیا باشد.
انقلاب باعث شد که ملت ایران به این باور برسد که ما می توانیم بدون وابستگی به شرق و غرب و حتی سریع تر از آن ها بسیاری از قله های علمی و تکنولوژی را فتح کنیم. و ما صادر کننده بسیاری از علوم و تکنولوژی در دنیا باشیم، کما اینکه در برخی عرصه ها این مهم محقق شده است. تا قبل از انقلاب حاکمان و مسئولین به گونه ای القا کرده بودند که ما نمیتوانیم و برای اینکه به توسعه برسیم باید کاملا مطیع و مقلد غربی ها و امریکایها باشیم و از آنها تبعیت کنیم.
البته در برخی عرصه ها بخاطر عدم توجه به ظرفیت های موجود و توان داخلی دچار برخی آسیب ها شده ایم، برخی از مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد به دلیل عدم برنامه ریزی جامع و صحیح دولتمردان و مسئولین و اهتمام نا کافی آنها برای تحقق مطالبات و راهبرد های مقام معظم رهبری است. به عنوان مثال رهبری معظم انقلاب بارها در سالیان گذشته به آسیب های فرهنگی و اجتماعی با عناوین مختلف تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ... این مشکل را گوشزد کردند یا بعد از آن مباحث و مطالبات ایشان در راستای مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و توجه به توان داخلی و عدم وابستگی به منابع نفتی و خام فروشی ،که اگر به صورت عالمانه و تخصصی توسط مسئولین و نخبگان دانشگاهی و جامعه در خصوص این مطالبات هم اندیشی می شد قطعا امروز دیگر این مباحث و مشکلات را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... نداشتیم.
امروز لازم است که بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی همه مسئولان و دولتمران جمهوری اسلامی نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی و حضرت امام مروری داشته و ببینند که کجاها از آن آرمان ها غافل بوده ایم؛ قطعا مشکلات و عدم پیشرفت آنجایی است که توجه ما به آرمان های امام و رهنودهای رهبری معظم انقلاب کم بوده است و در عرصه های که پیشرفت حاصل شده به خاطر توکل به خدا، توجه به آرمان ها و نقشه راهی است که امام امت و مقام معظم رهبری ترسیم کرد ه اند.
نهایتا توجه دولتمردان و مسئولین را به این توصیه مقام معظم رهبری جلب می نماییم: «راه، راه اسلام است، شاخص های آن هم خط امام و شعارهای امام است. کسانی که می خواهند در غوغای گفتگوها، خط شاخص را پیدا کنند، به وصیت نامه امام رجوع کنند.»
سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان


گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 134