عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
کانون بسیج اساتید دانشگاه ولایت ایرانشهر
بیانیه كانون بسیج اساتید دانشگاه ولایت در رابطه با رویدادهای اخیر كشور
تاریخ خبر :1396/10/19 08:35:09


- حوادث و رویدادهای چند روز گذشته در کشور عزیزمان ریشه در کجا دارد؟

- صحنه های تلخ، دردناک و جگر سوز جنایت هایی را که آشوب گردانان و آشوب گران آن را مدیریت کردند، نشانۀ چیست؟

خرابکاران مزدور و جیره خواران تبه کاری که دست پلید خود را به چنین خباثت های ددمنشانه ای آلوده تر کرده و می کنند از کجا خط می گیرند و چه هدفی را دنبال می کنند؟

حامیان غربی، عبری و عربی این وحشیان آدمخوار و دین و میهن فروش چه نقشی در این کج رفتاری های هولناک دارند؟

آیا می توان اینان را که چنین می کشند، ویران می کنند و به آتش می کشند حتی نماد ملی را،  ایرانی به حساب آورد؟

 و... دیگر این که حرف، خواسته و مطالبۀ مردم عادی در این جریانات چیست؟

 این بخشی از پرسش هایی است که این روزها ذهن بسیاری از مردم از جمله فرهیختگان و دلسوزان کشور، حکومت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به خود مشغول کرده است.

اگر در پی یافتن پاسخی برای این پرسش ها هستیم، لازم است ابتدا نظری و گذری مجمل بر بیانات ولی امر مسلمین در چند سال گذشته بیفکنیم. پر واضح است که واژگان متواتر این سخنان را حاوی پیام هایی بسیار مهم خواهیم یافت. معنای واژه ها و تعابیری از قبیل:" دشمن ، نفوذ، رخنه، تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی، بصیرت، هوشیاری، آمادگی و توانمند سازی، دشمن شناسی و وقت شناسی، مراقبت، تقوا، اقتصاد مقاومتی ، مدیریت جهادی ، آتش به اختیار، مرجعیت علمی، مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان، اقدام و عمل و ..." آن چنان بدیهی است که برای فهم آن به هیچ فرهنگ لغتی نیاز نیست.

کلید واژه ها، کلمات بسیار مهم و راهکارهایی که مخاطب اصلی آن در طول 28 سال گذشته عمدتاً دولتمردان، مجریان، کارگزاران، مدیران، دست اندرکاران و مسئولین امور گوناگون کشور بوده اند.

اما حیف و صد حیف که زمان بسرعت می گذرد و بسیاری از فرامین و رهنمودهای سرنوشت ساز و پیشران سکان دار این نظام مقدس بعد از حضرت امام خمینی (ره)، به بهانه های گوناگون و با سهل انگاری های تباهی آور مسئولین عملیاتی نشده است- خون دل خوردن تا کجا؟- انگار این مسیر همه پیامبران الهی است.

می دانیم و همه می دانند این گفتۀ حکیمانه و سیاست گونۀ امام راحل و عظیم الشان(ره) را که با اقتدار و افتخار بیان می کرد: "بعد از استقرار جمهوری اسلامی ما خودمان، برای خودمان و در کشور خودمان تصمیم می گیریم."

هدف حضرت امام(ره) از آن روز که مبارزه با رژیم ستم شاهی را آغاز کرد، چیزی جز " استقلال ، آزادی و اجرای شعار نه شرفی، نه غربی و ایجاد حکومت جمهوری اسلامی نبود".حوادث آن روزگار یعنی آبان و آذر1343، از افشاگری های امام(ره) از محتوای کاپیتولاسیون گرفته تا دست ردی که دانشجویان شهید در روز 16 آذر  برسینۀ دشمنان و نامحرمان زدند و تمام مبارزاتی که پس از آن  منجر به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در بهمن 1357 شد، همه و همه برای مبارزه با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار و شیطان بزرگ بود تا دست چپاولگران برای همیشه از غارت ثروت های عظیم خدادادی این مرزو بوم پر گهر قطع شود.

 اما امروز اگر امام مسلمین از نفوذ و رخنه دشمن می گوید، بی دلیل نیست؛ چرا که دشمن این بار در لباس خودی آمده و با دست اندازی به بیت المال به صور گوناگون به یغماگری مشغول است و  برای شناختنش بصیرت لازم است.

آری مردمی که تا پای جان و با نثار خون و جان خود به یاری دین خدا شتافتند، باور و  ایمان داشتند که : "ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم" و همین مردم امروز می گویند: ما انقلاب کردیم و قرار نبود که مرفهان بی درد و نامحرمان بیایند و رخنه کنند و کشتی انقلاب را سوراخ کنند؛ قرار نبود امروز کسی وطن فروشی کند،  مزدور دشمن شود، آب به آسیاب دشمن بریزد، نرمش ذلیلانه انجام دهد و با دشمن دیرینه هم سفره شود. چرا که به تعبیر شیخ اجل سعدی شیرازی که رهبری معظم نیز به موقع یادآور شده بودند: " دشمن چو از حیلتی فرو ماند،  سلسله دوستی بجنباند؛ آنگه به دوستی کارها کند که هیچ دشمن نتواند".

آری قرار نبود دندان زهرآلودمان را بکشند و چشممان به دست دشمن خونی باشد و نیز قرار نبود حتی پای چوبین خود را با عصای شکستۀ دشمن عوض کنیم.

می دانیم و می دانند که مشکل اصلی حضرت امام خمینی ((رضوان ا...تعالی علیه)) با سلسله منحوس پهلوی، نوکری محمد رضا در برابر جهانخوارانی چون شیطان بزرگ بود. همو که با امضای قرارداد ننگین تسلیم (کاپیتولاسیون) عزت ایران و ایرانی را فروخت و برای همین بود که معمار کبیر انقلاب اسلامی تصمیم به مبارزه گرفت و به پشتوانۀ مکتب و مردمی پیش رفت که به عزت و سربلندی خود باور داشتند، چرا که مبارزه را با پیروی از مکتبی شروع کرده و ادامه داده و می دهند که کاروان سالارش در مقابل دنیا پرستان فرمود: " همانا مرگ با عزت از زندگی با ذلت بهتر است"

آری مردم ایران حسینی اند و عزت، اقتدار، شرافت و سربلندی می خواهند و عده ای مزدور خُرد و بی خرد، منافق و کوردل دون صفت در این جریان به اقدامات دشمن شادکن مشغولند و دل به نوکری اجانب و کدخدا بسته اند.

اما زهی خیال باطل که دی 96 نیز چون دی 88 در تاریخ ماندگار شد. مردمی شریف، فهیم و بصیر با توکل به ذات مقدس پروردگار و با وحدت کلمه و در سایۀ رهبری و هدایت حکیمانۀ امام خود، همان گونه که در دوران سخت 8 سالۀ دفاع مقدس و در سایۀ رهبری آن پیر فرزانه و یار سفر کرده و راحل، توانستند کشتی انقلاب را به سلامتی از توفان های سهمگین عبور دهند، این بار نیز چنین است و چنین خواهد بود و این ملت سترگ هرگز از تحریم های زمینی آمریکا شیطان کبیر، نترسیده و نباید بترسد و البته اگر قرار است از تحریم بترسد، آن تحریم خدای نخواسته تحریم آسمانی خدای رحمان است.  البته به یاری خدای متعال خواهیم دید که  این بار نیز منافقان میهن فروش، ذلیل تر از پیش رسوای همیشه تاریخ خواهند شد.  این  پست فطرتان بدانند که محکوم  به شکستند و کشتی انقلاب ملت بزرگ ایران ، توانمند تر از گذشته، تا رسیدن به سر منزل مقصود که همانا علمداری آن توسط حضرت ولی عصر(ارواحنا فداء) خواهد بود، به مسیر خود ادامه خواهد داد. چرا که مردم عزتمند ایران اسلامی و  امت مسلمان جهان به گفتۀ مقتدای خود تا آخر ایستاده اند و با عهدی که با خدای متعال بسته اند سخت وفادار خواهند بود تا ماموریت بزرگ این انقلاب را که برپایی تمدن اسلامی باشد، شاهد باشند.

 و اما سخن آخر این که همه باید بدانیم و تا پای جان بکوشیم که چنین باشد که امام (رحمه ا... علیه) فرمود " پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد" که به گفته لسان الغیب  " تا تو را نوح است کشتیبان ز توفان غم مخور"

"هر کس ز ولایت ولی دور شود            همسایۀ دشمن است و منفور شود

پروانه صفت گرد علی می گردیم           تا دیدۀ هر فتنه گری کور شود"گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 195