عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
سخنگوی شورای نگهبان و عضو حقوقدان این شورا در جمع اساتید دانشگاه های استان خوزستان به مناسبت یوم الله 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت
تاریخ خبر :1396/10/09 00:36:03


عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست بصیرتی با موضوع عبرت‌های فتنه 88 در جمع اساتید بسیجی دانشگاه های استان خوزستان که به مناسبت یوم الله 9دی برگزار شده بود، گفت: در سال 1388 با تدبیر مقام معظم رهبری مهلت اعتراضات 5 روز تمدید شد که در آن زمان نمایندگان هر 4 کاندیدا را دعوت کردیم تا اگر اعتراضی دارند اعلام کنند و به آنها نامه نیز نوشتیم ولی متاسفانه جواب نامه‌های ما در بی‌بی‌سی فارسی داده می‌شد.

کدخدایی بیان کرد: کاندیداهای معترض اگر از راه قانونی مطالبات خود را پیگیری می‌کردند و به نتیجه نمی‌رسیدند آن وقت دست به اردو‌کشی خیابانی می‌زدند.

وی از ارائه پیشنهادی از سوی کاندیداهای معترض در سال 1388 مطرح شد که اگر اینها را بپذیریم آنها نتیجه انتخابات را می‌پذیرند، با آنها در این ارتباط صحبت‌هایی انجام دادیم ولی طرح خودشان را نیز قبول نکردند و به خیابان‌ها آمدند.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: مردم ایران در 9 دی احساس کردند که کیان و ثمره انقلاب اسلامی در خطر است، در آنجا موضوع شخص مطرح نبود و دستوری هم صادر نشده بود ولی مردم مانند 22 بهمن به میدان آمدند و باطل السحر فتنه 88 شدند.

وی با یادآوری این نکته که چگونه بپذیریم که فتنه 88 برنامه‌ریزی شده نبود، اضافه کرد: در 9 دی ماه مردم نشان دادند که با هیچ کس تعارف ندارند و در مقابل کسی که بخواهد به نظام اسلامی ضربه بزند می‌ایستند.

کدخدایی تاکید کرد: فتنه 88 به پایان رسید اما دشمن بیکار ننشسته و منتظر فرصت‌های دیگری است تا به نظام اسلامی ضربه بزند.

وی فتنه 88 را ادامه توطئه دشمنان در راه‌اندازی جنگ تحمیلی و فتنه منافقین در دهه 60 توصیف کرد و توضیح داد: ممکن است که این فتنه دوباره اتفاق بیفتد که باید مراقب باشیم.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: نباید اجازه دهیم رای و حق مردم تضییع شود، برخی در انتخابات سال 1388 دنبال این بودند که رای مردم نادیده گرفته شود که به آنها اجازه ندادیم.

 گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها,تست,دانشگاه ها,معاونت ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 243