عنوان سایت
چهارشنبه 5اردیبهشت 1397
مشاهده يادداشت/مقاله
مردم همچنان پای آرمانهاوارزشهای انقلاب ایستاده اند
تاریخ :1396/10/11
مردم همچنان پای آرمانهاوارزشهای انقلاب ایستاده اند
نويسنده: جانشین بسیج اساتیداستان هرمزگان استادبسیجی:هدایت الله امیری

در مراحل انقلاب ها مهمترین و حساس ترین مرحله استمرار انقلاب  و پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای آن است. از آنجایی که انقلاب اسلامی ایران به دلیل ماهیت دینی متفاوت ترین انقلاب های است که در دنیا شکل گرفته قطعاً ادامه مسیر تعالی آن هم متفاوت خواهد بود. نقش مردم در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب با توجه به ماهیت حکومت اسلامی و رابطه امامت و امت در  نظام دینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با توجه به نگاه متفاوت نظام اسلامی به انسان، حکومت داری و بهره گیری از نظام مردم سالاری دینی نسبت به نظام های مستکبر و مادی گرا، تلاش دشمنان انقلاب به دلیل این ماهیت روز به روز پیچیده و گسترده تر شده است. در کنار روش های گوناگون دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی، موج سواری بر برخی از مطالبات اقتصادی،  اجتماعی و ... به حق مردم، عملکرد ضعیف  برخی از مسئولین و مواضع نابخردانه برخی از نخبگان غربزده ، مشکلاتی را برای کشور ایجاد می کند.

یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی توجه به رفاه و عدالت اجتماعی بخصوص قشر مستضعف جامعه می باشد که از ابتدای انقلاب تا کنون خدمات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است، اما اقدامات خصمانه دشمنان انقلاب مانند تحریم و عدم توجه کافی مسئولین و دولتمردان به اقتصاد مقاومتی و توان داخلی مشکلاتی را به خصوص در چند سال اخیر به وجود آورده که روند زندگی مردم جامعه را با مشکلاتی مواجه ساخته است؛ گرانی های بدون ضابطه و بی مورد، تورم، بیکاری، رکود، عملکرد نامناسب دستگاه های ذی ربط در نظارت و اداره موسسات مالی و اعتباری و ... موجب شد که مطالباتی جدی از طرف مردم متوجه مسئولین شود که به شکل تجمعات آرام خود را نشان داد اما متاسفانه عده ای فرصت طلب که از سوی کشورهای معاند بخصوص آمریکا، انگلستان و عربستان سعودی خط می­گرفتند تلاش کردند از تجمع و اعتراضات معیشتی و اقتصادی به حق مردم سوء استفاده کنند و فضا را به سمت و سوی براندازی پیش برده و مشکلاتی را برای مردم بوجود بیاورند. اما شناخت و بصیرت مردم در جدا نمودن صف خود از معاندان و آشوبگران خود فروخته به خوبی خود را نشان داده است. وقایع این چند روز اخیر برای چندمین بار ثابت کرد که مردم پای آرمان های انقلاب ایستاده اند و حاضرند هر گونه سختی را تحمل نمایند ولی به آرمان های نظام خدشه ای وارد نشود اما این دلیل نمی شود که مسئولین و به خصوص دولت در رفع مشکلات مردم اهتمام جدی نداشته باشند؛ حل مشکل معیشتی ، مطالبه به حق مردم است که بارها نیز توسط رهبر معظم انقلاب تاکید شده است.

آنچه که امروز بسیار با اهمیت به نظر می رسد حفظ آرامش و وحدت نیروهای انقلابی و پرهیز از هر گونه رفتار احساسی است تا نیروهای نظامی و امنیتی بتوانند در سایه حمایت و بصیرت مردم فتنه را در نطفه خاموش کنند.

بدیهی است عمل به منویات ولی فقیه زمان مقام معظم رهبری بهترین دستورالعمل و راهنما برای مسئولین جهت تحقق مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم خواهد بود.