عنوان سایت
چهارشنبه 5اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
با هدف تحول علوم انسانی صورت می‌گیرد
برگزاری کرسی‌های «نقد و نظر» در دانشگاه‌های استان اصفهان
تاریخ خبر :1393/09/20 11:27:44


 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان، از برگزاری کرسی‌های نقد و نظر با هدف تحول علوم انسانی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشورعلیرضا احسان‌دوست در گفت‌وگویی با تأکید بر لزوم توسعه تشکیلاتی بسیج اساتید در دانشگاه‌های مختلف استان اصفهان اظهار کرد: منطق این توسعه بر این مبنا استوار است که باید بسیج ده‌ها میلیونی محقق شود و بسیج اساتید با همین نام در تمام دانشگاه‌ها ایجاد و تشکیل گردد.

وی با اشاره به اینکه دومین برنامه مجموعه اساتید برگزاری کرسی‌های نقد و نظر با هدف تحول علوم انسانی است، خاطرنشان کرد: بسیج اساتید استان اصفهان در سال جاری در هفت موضوع مرتبط با علوم انسانی با حضور اساتید کرسی نقد نظریات غربی همراه با ارائه نظریات جدید مبتنی بر آموزه‌های دینی را در دستور کار خود قرار داده است که به اذعان کارشناسان این عرصه حرکت نوین و بسیار مهمی است.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در خصوص سومین محور فعالیت‌ بسیج اساتید در سال جاری عنوان کرد: برگزاری سلسله همایش‌های به سوی تمدن نوین اسلامی برنامه دیگر بسیج اساتید در سال جاری است که برگزاری یکی از این همایش‌ها با محوریت یکی از موضوعات با عنوان «مدیریت جهادی» در دانشگاه آزاد واحد خوراسگان اصفهان در برنامه شش ماهه دوم سال جاری قرار گرفته است.

احسان‌دوست افزود: برگزاری همایش فرهنگ، علم و تمدن نوین اسلامی نیز در سال جاری در نظر گرفته شده است.

وی تقویت تعاملات و ارتباطات مجموعه بسیج اساتید در هر منطقه و شهرستان را برنامه دیگر بسیج اساتید استان اصفهان دانست و گفت: این اعتقاد وجود دارد که بسیج دانشگاه‌ها نباید به عنوان جزیره‌های جداگانه از یکدیگر عمل کنند.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس تشکیل مجمع بسیج شهرستان و شورای بسیج اساتید شهرستان به عنوان جدیدترین راهکار تشکیلاتی مد نظر قرار گرفته است و بر این مبنا 10 شهرستان بزرگ و تأثیرگذار استان اصفهان تا پایان سال جاری این سیاست تشکیلاتی را دنبال می‌کنند.

احسان‌دوست همچنین از برگزاری دوره‌های ویژه اساتید با محوریت جنگ نرم خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی این دوره‌ها در هفت مرکز دانشگاهی تا پایان سال در سطح استان اصفهان انجام شده است.

 وی همچنین با اشاره به تشکیل شورای هماهنگی بسیج دانشگاه در مرکزیت استان بیان داشت: بسیج اساتید دبیر این شورای هماهنگی بوده و سایر اعضای آن را بسیج دانشجویی، کارمندان، جامعه پزشکی و معاونت‌های ذی‌ربط سپاه تشکیل می‌دهند که انتظار می‌رود بتوانیم این شورای هماهنگی را در 10 مرکز شهرستان مؤثر استان نیز ایجاد کنیم.

این مسئول در ادامه در خصوص موضع‌گیری بسیج اساتید استان در خصوص انتخاب فرهادی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: بسیج اساتید همواره در راستای منویات، تدابیر و توصیه‌های مقام معظم رهبری در مدیریت دانشگاه‌ها عمل کرده و می‌کند و در خصوص انتخاب وزیر علوم نیز همان شاخص‌ها را در نظر گرفته است.

احسان‌دوست با یادآوری تذکرهای مقام معظم رهبری در این خصوص نظیر عدم توقف حرکت پرشتاب علمی کشور، خط قرمز بودن فتنه و عدم تبدیل دانشگاه‌ها به باشگاه سیاسی احزاب و گروه‌ها عنوان کرد: بر این اساس بسیج اساتید با تمام قوا در برابر آن دسته از وزرای پیشنهادی که با این شاخص‌ها فاصله داشتند ایستاد و این رویکرد صریح، منطقی و البته شجاعانه در خصوص وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری به صورت ویژه‌تر مشاهده شد.

وی افزود: با معرفی دکتر فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، بسیج اساتید از این انتخاب رئیس جمهور استقبال و حمایت خود را نیز در این خصوص اعلام کرد.

احسان‌دوست با اشاره به جلسه وزیر علوم با رئیس بسیج اساتید کشور عنوان کرد: دکتر فرهادی در این جلسه همان خطوط اصلی اعلامی توسط مقام معظم رهبری را به صراحت اعلام و بر پایبندی خویش بر این اصول تأکید کرد و انتظار می‌رود تا پایان این قول و گفتارها استمرار داشته باشد.گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها

تعداد بازديدها: 17411