عنوان سایت
شنبه 5خرداد 1397
مشاهده خبر
رئیس بسیج اساتید کشور در کارگاه پیوست نگاری فرهنگی کرمان مطرح کرد
علت فساد اداری، فتنه 88 و انرژی هسته‌ای
تاریخ خبر :1393/09/19 15:11:08


رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به تشریح علت فساد اداری، فتنه 88، فتنه‌گران و لزوم استفاده از انرژی هسته‌ای پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سهراب صلاحی پیش از ظهر امروز در کارگاه پیوست‌نگاری فرهنگی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر اظهار داشت: در بسیج اساتید تلاش کرده‌ایم کارهای زمین‌مانده را به‌نحوی برداریم.

وی بیان داشت: ورود در بخش جنگ نرم را از زمانی در بسیج اساتید آغاز کردیم که مقام معظم رهبری فرمودند «در بحث فرماندهی این جنگ تمام‌عیاری که دشمن در مقابل ما آغاز کرده است، اساتید دانشگاه فرماندهان اصلی هستند».

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: 4 هزار و 760 نفر از استادان دانشگاه‌های کشور در کارگروه‌های سه روزه جنگ نرم شرکت کردند و در استان‌ها از جمله کرمان مشغول آموزش جنگ نرم برای دیگر اقشار هستند.

صلاحی اضافه کرد: شبکه جنگ نرمی که در اختیار نظام جمهوری اسلامی است در جهان بی‌بدیل است.

وی اقدام برای نقد نظریات غربی در حوزه علوم انسانی را از دیگر اقدامات بسیج اساتید کشور خواند و ادامه داد: در این حوزه بسیج اساتید گسترده‌ترین کار را انجام می‌دهد.

صلاحی خاطرنشان کرد: حدود 180 نظریه مبنایی غربی در حوزه‌های گوناگون علوم انسانی را احصا کردیم و این نظریه‌ها مورد نقد علمی طی 1.5 سال قرار گرفت و هر کدام از این نظریه‌ها که در هیئت داوری کرسی‌ها مورد تایید قرار گیرد در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و مورد استقبال هم قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: برای دستیابی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه ملی و دستیابی به تمدن نوین اسلامی در حوزه بین‌الملل اسلام، نقشه راه در دست علوم انسانی است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: علوم انسانی را بر اساس آموزه‌های اسلامی بنا کنیم و این امر فقط به دست استادان دانشگاه امکان‌پذیر است.

دکترصلاحی گفت: آنچه امروز در علوم انسانی وجود دارد، آموزه‌های آمده از غرب است که در غرب هم به این آموزه‌ها بیشترین نقدها وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیوست‌نگاری فرهنگی از دیگر اقدامات بسیج اساتید است، افزود: مهمترین تفاوتی که انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها مانند انقلاب فرانسه، روسیه و انگلیس داشت در بُعد ماهوی آن بود و هست و آن بحث فرهنگی است.

دکترصلاحی تصریح کرد: زمانی که امام خمینی (ره) حرکت خود را آغاز کرد، تمام این حرکت بر بستر فرهنگی بود.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم زمانی که گروه‌های ضد انقلاب، سلطنت‌طلب، منافقان و غرب‌گراها قد علم کردند، شیوه جمهوری اسلامی در زمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی آگاه کردن مردم و به صحنه آمدن آنهاست.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اظهار کرد: در فتنه 88 شاهد بودید، هشت ماه نظام درگیر شد و کسانی که احساس می‌کردند، ممکن است در انتخاب مشکلی پیش آمده باشد فهمیدند، خیر، این حرکت یک حرکت دیگری است و مردم به میدان آمدند و کار را جمع کردند.

دکترصلاحی بیان داشت: در حوزه ملی یک هدف برای ما تعریف شده است که آن تبدیل ایران اسلامی به قدرت بین‌المللی است و در حوزه بین‌الملل اسلام هم یک هدف داریم و آن استقرار تمدن نوین اسلامی است.

وی اضافه کرد: ما اگر تبدیل به قدرت بین‌المللی نشویم در میان چرخ‌های قدرت غربی له می‌شویم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: آمریکایی‌ها به‌نام دموکراسی و حقوق بشر به عراق آمدند و دیدید چه فجایعی به بار آوردند، البته آنها می‌گویند، اگر حرکتی در کشورهای منطقه صورت می‌گیرد، ریشه آن ایران است.

دکترصلاحی یادآور شد: ما حرف متفاوتی داریم و حتما باید تبدیل به یک قدرت بین‌المللی شویم که مولفه‌ها و الزاماتی می‌خواهد و ما امروز برخی از این مولفه‌ها را داریم.

وی افزود: اقتصاد، امنیت و سیاست بین‌الملل وابسته به خاورمیانه است و تا 15 سال آینده 90 درصد انرژی دنیا از این منطقه است و همه می‌دانند، قدرت بلامنازع این منطقه کیست.

دکترصلاحی اضافه کرد: ما برای تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی گام‌های اساسی برداشته‌ایم و رسیدن به‌نهایت بسیار نزدیک است.

وی تصریح کرد: تمام قدرت غرب و تمام پول‌ها و دلارهای نفتی دولت‌های پوسیده‌ای مانند دولت صعودی در برابر تدبیر فرمانده سرافراز سرلشکر حاج قاسم سلیمانی گیج و مبهوت هستند.

دکترصلاحی اضافه کرد: امروز بچه‌های سپاه در خلیج فارس و عمان حضور دارند و کاپیتان‌ها و فرماندهان کارکشته آمریکایی روی عرشه‌های کشتی و ناوها مجبور به فارسی صحبت کردن هستند.

وی با بیان اینکه پرستیژ نظامی آمریکا در عراق از بین رفت، اضافه کرد: آمریکایی‌ها از عراق فقط 5 هزار تابوت بردند و حتی نتوانستند، دولت موافق خودشان را روی کار بیاورند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بیان داشت: مبارزه با فساد که مهمترین بحث برای رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور است، کار دشواری نیست.

دکترصلاحی متذکر شد: دولت نگاه کند، چرا در یک مجموعه جهادی از دانش‌آموختگان همین دانشگاه‌ها موتور پهبادی ساخته می‌شود، 3 هزار کیلومتر بُرد دارد، 3 هزار کیلومتر می‌رود و 3 هزار کیلومتر برمی‌گردد، دولت می‌خواهد با فساد مبارزه کند، راهش این است.

وی بیان داشت: چرا در مجموعه‌های عریض و طویل دولت یک موتور ملی بیرون نمی‌آید، اما چرا ما موتور پهبادی درست می‌کنیم، چینی‌ها و روس‌ها به‌شدت دنبال این تکنولوژی هستند و ما به آنها نمی‌دهیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اینکه باید به تقویت نهادهای جهادی بپردازیم، بیان داشت: هر سخنی که به تضعیف این مجموعه‌ها کمک کند، آب به آسیاب دشمن ریختن است.

دکترصلاحی عنوان کرد: در میدان عملیات اگر همین بچه‌های ایثارگر نبودند، داعش تا تهران هم آمده بود، اگر حاج قاسم و دوستانش نبودند اربیل، کردستان و جنوب عراق و سوریه را گرفته بودند.

وی گفت: آمریکایی‌ها تصمیم‌شان برای گرفتن سوریه قطعی بود، اما اولتیماتوم جمهوری اسلامی تنها چیزی بود، موجب عقب‌نشینی آنها شد.

دکترصلاحی بیان کرد: آمریکایی‌ها به بهانه داعش می‌خواستند به عراق بیایند و اولتیماتوم مقام معظم رهبری موجب عقب‌نشینی آنها شد، زیرا ایشان فرمودند «اگر برگردید همان موانع 10 سال قبل جلوی شما سبز می‌شود».

وی تصریح کرد: ما دو هدف کلان داریم یکی تبدیل به یک قدرت بین‌المللی در حوزه ملی و دیگر استقرار و ایجاد تمدن نوین اسلامی که این دو به هم وابسته هستند.

دکترصلاحی افزود: یک تمدن نوین بدون قدرت امکان ایجاد و استقرار ندارند و قدرت بین‌المللی هم بدون ایجاد تمدن و مکتب در حوزه‌های پایه، پزشکی، کشاورزی، دفاع و سیاست امکان ادامه ندارد.

وی ادامه داد: از زمانی که بحث پیشرفت در جمهوری اسلامی مطرح شد به لحاظ نیروهای غرب‌گرا در کشور که می‌دانیم بودند و هنوز هم هستند، این بحث در کشور مطرح بود که پیشرفت یک راه بیشتر ندارد و آن راهی که است که دنیا دنبال می‌کند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: علت اینکه بعضی از نیروهای انقلابی که در دهه قبل از فروپاشی شوروی در حرکت‌های انقلابی پرچم به‌دست و پیشقراول بودند و امروز آشکارا از اینکه انقلابی و پرچم به‌دست بودند، عذرخواهی و توبه می‌کنند همین بود که نتوانستند، مسائل را هضم کنند.

دکترصلاحی اضافه کرد: یک علت این است که چون کمونیست از بین رفته آنچه حرف اول و آخر را می‌زند، لیبرال دموکراسی است.

وی افزود: بعضی از احزاب که بعد از جنگ تحمیلی در ایران ابراز وجود کردند، در صفحه اول و دوم دفترچه مانیفست خود بیرون دادند این را مطرح کردند، دنیا به این نتیجه که الگوی موفق در اداره اجتماع الگوی لیبرال دموکراسی است، زیرا نتوانستند، هضم کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: هنوز هم بعضی از موثران در کشور به‌لحاظ تاثیرگذاری از افکار کارشناسان غرب‌گرا همین حرف‌ها را می زنند و می‌گویند، پیشرفت ما یک راه بیشتر ندارد و آن این است که در نظام بین‌الملل موجود ما هم ذوب و هضم شویم.

دکترصلاحی با اشاره به اینکه باید بحث علمی انجام دهیم، گفت: فرهنگ به‌عنوان مجموعه‌ای از آداب و رسوم برگرفته از اندیشه و فکر است و واسط اندیشه و تمدن است.

وی افزود: اینکه نگاه ما به جهان و انسان چیست و به مقولات اساسی هستی چه پاسخ‌هایی می‌دهیم، فرهنگ‌های متفاوتی ایجاد می‌کند و اختلافات در سئوال‌های اساسی است و فرهنگ‌هاست که تمدن‌ساز است.

دکترصلاحی اضافه کرد: ایران در بخش‌هایی مانند هسته‌ای، هوافضا، دفاعی و نانو پیشرفت‌های زیادی داشته است و مشکل دشمن هم همین دستاوردهاست و اینکه چرا ایرانی که در تحریم بود چرخه کامل سوخت هسته‌ای را دارد و چرا ایران توانست سلول‌های بنیادی را کشف کند و عمل‌های جراحی کم‌نظیری را انجام دهد.

وی گفت: مشکل دشمن این است که چرا ایران یک قدرت موشکی و دفاعی تشکیل داده است که نه فقط آمریکا بلکه مجموعه‌ای از قدرت‌ها توان مقابله با آن را ندارند.

دکترصلاحی اظهار داشت: در حالی ما به پیشرفت‌های نظامی دست یافته‌ایم که در دوران جنگ سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند و ما در زمان جنگ با هواپیمای مسافربری به سوریه می رفتیم و چهار تا موشک می‌آوردیم.

وی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها نه تنها از ترس قدرت موشکی ایران بلکه از ترس قدرت موشکی حزب‌الله خواب و خیال ندارد.

دکترصلاحی با اشاره به اینکه مشکل دشمنان بحث هسته‌ای ما نیست، ادامه داد: آیا اگر ما کل بحث هسته‌ای را هم بدهیم، آیا دشمن دست بر می‌دارد.

وی عنوان کرد: ما اگر بخواهیم، زیردریایی درست کنیم، سوخت بالای 50 درصد نیاز داریم و در کدام میدانی از علم بدون انرژی هسته‌ای می‌توان قدم گذاشت.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اگر بخواهیم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باشد که سایر کشورها از آن تقلید کنند و تمدن نوین در حوزه بین‌الملل اسلام پیش آید این مسیر باید بر اساس پیوست فرهنگی بسیار قوی صورت گیرد که فقط توسط استادانی انجام می‌شود که دل در گرو نظام و انقلاب دارند.

دکترصلاحی بیان داشت: تمام پیشرفت‌های علمی ما از دانشگاه‌ها سرچشمه گرفته شده است گرچه فقط 10 درصد توان علمی دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌های ما با هشت تا 20 درصد ظرفیت کار می‌کنند و نقشه راه تمدن باید از این دانشگاه‌ها بیرون آید.

وی افزود: در بعد علمی و تربیت و کادر استراتژیک برای نظام باید امروز پیوست‌نگار فرهنگی را در کشور عملیاتی کنیم و در حوزه فساد اداری، اقتصادی، سیاسی، قضایی و مبارزه جدی بکنیم، اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم و با مفاهیم فرهنگ بیگانه مبارزه کنیم، مجبوریم این بحث را در کشور به یک بحث همگانی تبدیل کنیم و به‌صورت مطالبه عمومی در بیاوریم.

دکترصلاحی ادامه داد: امیدواریم از مجموع کارگاه‌هایی که در کشور برگزار می‌کنیم تعداد زیادی پیوست‌نگار فرهنگی بیرون آوریم و به طور مثال اگر در کرمان قرار است، توسعه معدن مس صورت گیرد، باید دید این توسعه چه اثر فرهنگی دارد، زیرا هر اقدامی اثر فرهنگی مثبت یا منفی دارد.

وی به طرح سئوالاتی پرداخت و عنوان کرد: آیا توسعه دانشگاه‌های پیام نور در کشور کمک به فرهنگ کشور است یا تخریب فرهنگ، عضویت 220 دانشجوی ارشد در گروه علمی که تنها یک استادیار دارد به چه معناست.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: اگر همراه این مجوزها پیوست فرهنگی وجود داشت، مشکلات این چنینی دانش و علم کشور را فرا نمی‌گرفت

دکترصلاحی با اشاره به اینکه ظرفیت‌هایی در ایران داریم که در هیچ جای دنیا نیست، گفت: حرکت‌های گسترده مردمی برای رفتن به کربلای معلا بزرگترین تجمع مردمی در تاریخ است.

وی ادامه داد: پشتیبانی مردم از نظام با وجود همه مشکلات یکی از مهمترین ظرفیت‌هاست.

دکترصلاحی تصریح کرد: بسیاری از نهادهای اداری ما با فساد گرفتار است و در بعضی از اداره‌ها و دادگاه‌ها که انسان می‌رود و برمی‌گردد، همین که ضدانقلاب نمی‌شود باید او را ستود.

وی اضافه کرد: با همه این مشکلات و همه شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی که وجود دارد، اما موج‌های میلیونی حمایت از نظام در هیچ‌جای دنیا نیست.

دکترصلاحی افزود: چرا در مبارزه با فساد عمل نمی‌کنید، چرا خط قرمز مشخص می‌کنید، چرا زمانی فلان مسئول را می‌خواهند، بازپرسی کنند، می‌گویید این مسئول خط قرمز من است و نه اینکه این دولت اینگونه است، بلکه دولت قبلی هم بدتر بود.

وی تصریح کرد: چرا بدون ملاحظه برخورد نمی‌کنید، گیر شما کجاست، به غیر از اینکه من «خودم» گرفتارم.

دکترصلاحی یادآور شد: ما ظرفیت‌های بسیار بالایی داریم، ظرفیت رهبری در نظام و آموزه‌های شیعی نعمت بزرگ الهی است.

وی با اشاره به اینکه فتنه 88 می‌توانست پنج نظام را سرنگون کند، ادامه داد: فتنه‌گران را باید از طیف اصلاح‌طلبان جدا کنیم، اصلاح‌طلبان نیروی نظام هستند، عقبه بزرگی دارند و از ابتدای انقلاب اسلامی هم بودند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: جمع فتنه‌گران به 500 نفر هم نمی‌رسد، اما عقبه اصلاح‌طلب متعلق به انقلاب اسلامی و نظام است.

دکترصلاحی یادآور شد: هر کس فصل‌الخطاب بودن رهبری را قبول کرد، نیروی نظام است و هیچ‌کس نمی‌تواند به وی انگ بزند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج مربوط به همه ماست، گفت: خط قرمز ما قبول کردن فصل‌الخطاب بودن رهبری است و باید تلاش کنیم فتنه‌گران را از آن طیف جدا کنیم.

دکترصلاحی اضافه کرد: نیروهای اصیل و کسانی که به نظام، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اعتقاد دارد همه بر چشم ما هستند.

وی تاکید کرد: بسیج مربوط به همه نیروهای نظام است، اما ظرفیت‌ها متفاوت است و از هر ظرفیتی باید برای پیشبرد انقلاب اسلامی استفاده کرد.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها

تعداد بازديدها: 17100