عنوان سایت
سه شنبه 4اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
گزارش
اولین جشنواره حلقه های علمی بسیج اساتید استان فارس برگزار شد
تاریخ خبر :1393/09/05 17:35:31


 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، به همت سازمان بسیج اساتید فارس و همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز، اولین جشنواره بزرگ حلقه های علمی سراسر استان فارس با حضور پر شور اساتید و دانشجویان بسیجی در زمینه های مختلف علمی برگزار شد.

 
اولین جشنواره حلقه های علمی بسیج اساتید استان فارس برگزار شد
 
در این جشنواره که نمونه هایی از اختراعات اساتید و دانشجویان نیز در آن به نمایش عموم گذاشته شده بود عملکرد و دستاوردهای حلقه های مختلف علمی در گروه های علوم انسانی، فنی مهندسی و علوم پایه  که از پیش توسط هیئت داوران مورد ارزیابی قرار گرفته بود منتج به برگزیده شدن  6 حلقه از گروه علوم انسانی، 3 حلقه از گروه علوم فنی مهندسی و 3 حلقه از گروه علوم پایه به عنوان حلقه های برتر شد.
در این جشنواره همچنین کلیپ های تصویری روشنگرانه ای از امام خامنه ای (حفظه الله) نیز در خصوص لزوم فراگیری و ترویج علم در جامعه پخش شد.
دکتر طاهر نیا معاون پژوهشی سازمان بسیج اساتید کشوردر اولین جشنواره حلقه های علمی استان فارس که به همت بسیج اساتید فارس و به میزبانی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

وی با بیان اینکه دنیا امروز ایران را از تاریخ و تمدن دیرپای آن می شناسند بیان داشت: امروز خودباوری تکمیل کننده مولفه های هویت اسلامی ایران ماست و بسیج نماد هویت انقلابی از جمله میراث ماندگار دفاع مقدس است.

دکتر طاهرنیا با اشاره به اینکه حلقه های علمی مبتنی بر دو تجربه حوزه های علمیه و دانشگاه هاست تصریح کرد ;امروز حلقه های علمی می خواهد با مجاهدت علمی با دیگر دانشمندان جهان به رقابت بپردازد تا بار دیگر زبان فارسی، زبان علمی دنیا شود.

معاون پژوهشی سازمان بسیج اساتید کشور اضافه کرد: هدف حلقه های علمی این است که کار گروهی بر کار فردی ارجحیت دارد و باید دانشگاه ها بین ظرفیت اساتید و دانشجویان پیوند برقرار کرده و اهداف را مشخص کنند. در این روش شاگردپروری حاصل می گردد و رابطه عمیق عاطفی در همه زمینه های زندگی برقرار می شود.

لازم به ذکر است که در کنار نمایشگاه دستاوردها و اختراعات اساتید و دانشجویان بسیجی استان، نمایشگاهی نیز در ارتباط با هفته بسیج به همت دانشگاه فنی و حرفه ای شهید باهنر برپا شد.


گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها

تعداد بازديدها: 17664