عنوان سایت
پنجشنبه 2فروردین 1397
مشاهده خبر
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:
پیوست‌نگاری فرهنگی مهم‌ترین موضوع مغفول مانده در حوزه فرهنگ است
تاریخ خبر :1393/09/05 17:17:31


رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: پیوست‌نگاری فرهنگی مهم‌ترین موضوعی است که در حوزه فرهنگ مغفول مانده است که خوشبختانه در سال‌جاری به میزبانی استان مرکزی برای نخستین بار اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سهراب صلاحی صبح امروز در نخستین همایش پیوست نگاری فرهنگی که به میزبانی استان مرکزی در تالار فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد، گفت: آن چیزی که انقلاب اسلامی را از دیگر انقلاب‌های معاصر از جمله فرانسه، روسیه، جنبش مشروطه و نفت جدا می‌کند، بهره‌گیری از بستر فرهنگی است.

وی ادامه داد: حرکت و منش امام راحل از ابتدا تا انتهای انقلاب حرکتی فرهنگی بود، ایران هم‌اکنون در منطقه بدون استفاده از سلاح به کار فرهنگی در کشورهای همسایه می‌پردازد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه نظام سلطه برای رسیدن به سیاست‌های کلان خود که همان تک ابر قدرت بودن در دنیاست، نیاز به حضور در منطقه دارد و عنوان کرد: منطقه خاورمیانه در صورتی در دست نظام سلطه قرار می‌گیرد که بتوانند انقلاب اسلامی را مهار کنند.

صلاحی با اشاره به اینکه حرکت‌های راهبردی نظام سلطه برای مهار انقلاب است، ادامه داد: زمانی که آمریکا صدام را علیه ایران اسلامی تحریک و جنگ را بر کشور تحمیل کرد به دنبال دست یافتن و مستقر شدن در عراق بود تا بتوانند بر ایران نیز مسلط شود، در آن زمان استانداردهای دوگانه‌ای در دنیای سلطه حاکم بود و آن‌ها کشور عراق را از گروه‌های تروریست بیرون آوردند تا بتوانند تجهیزات نظامی را برای عراقی‌ها ارسال کنند.

وی تصریح کرد: پس از قطعی شدن شکست عراق در مقابل ایران، آمریکا تصمیم به اشغال عراق گرفت که پس از حادثه 11 سپتامبر زمینه‌های این فتنه فراهم شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اظهار کرد: در حال حاضر ما اهدافی را در حوزه ملی و بین‌المللی دنبال می‌کنیم؛ در حوزه ملی ایران باید به قدرت بین‌المللی تبدیل شود که بسیج مهم‌ترین پشتوانه این حرکت محسوب می‌شود.

صلاحی خاطرنشان کرد: کسب مرجعیت علمی یکی از مقدمات دست‌یابی تبدیل شدن به قدرت بین‌المللی است که با تحول در علوم انسانی محقق می‌شود که لازمه دست‌یابی به این قدرت روی کار آمدن دولتی اسلامی است که ما در مرحله دولت‌سازی به سر می‌بریم.

وی ادامه داد: تمدن نوین اسلامی بدون وجود قدرت مرکزی امکان‌پذیر نیست و پیدایش یک قدرت بین‌المللی بدون ایجاد تمدن جدید امکان حیات نخواهد داشت.

رئیس بسیج اساتید کشور با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید مهم‌ترین فعالیت‌های خود را بر مبنای دست‌یابی به اهداف قرار داده است، تصریح کرد: دشمنان تمام تلاش خود را می‌کنند تا این حرکت را متوقف کنند متاسفانه برخی از مسئولان سیاسی کشور سستی کرده و معتقد هستند باید نظریه دینی را کنار گذاشت که خوشبختانه با شکست آمریکا در عراق پایه‌های این افراد در کشور سست شد.

صلاحی گفت: نظام سلطه می‌خواهد در داخل کشور تحریم هراسی را نهادینه کند و با این روش مسئولان را قانع کند که راهی جز سازش وجود ندارد.

وی افزود: آمریکا‌یی‌ها می‌خواستند به بهانه مبازره با داعش در منطقه حاضر شوند که مقام معظم رهبری نیز تاکید کرد اگر آمریکا‌یی‌ها وارد خاک عراق شوند با همان موانعی مواجه می‌شوند که 10 سال پیش در مقابل آن‌ها قرار گرفت.

رئیس بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از موارد فرمایشات رهبر را زمین می‌گذاریم که این سبب شده است بر گرفتاری‌های ما افزوده شود.

صلاحی با بیان اینکه در یک سال گذشته در مذاکره هسته‌ای بسیار تحقیر شدیم و تنها برگ موفقیت اوباما در هفت سال ریاست جمهوری کند کردن پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای ایران بود، تصریح کرد: اگر فرامین رهبری را اطاعت کنیم در همه زمینه‌ها موفق خواهیم شد.

وی تاکید کرد: بسیج پشتیبان و نیروی راهبری انقلاب اسلامی است، امروزه جنگ از جبهه‌های نظامی به جبهه‌های فرهنگی تغییر پیدا کرده است و دشمن می‌خواهد ساختار سیاسی که خارج از نظام حاکم بر جامعه بین‌الملل شکل گرفته است را از پایه ویران کند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اظهار کرد: ایران در حالی پیشرفت کرد که در تحریم به سر می‌برد، آمریکا 35 سال تلاش کرد تا بر سر یک میز برای مذاکره با ایران بنشیند که در حسرت آن مانده است و این مهم برای ایران در جهان به یک پرستیژ تبدیل شده که خیلی از افراد قدر آن را نمی‌دانند.

صلاحی تصریح کرد: بسیج باید سیاست و مدیریت را در دست بگیرد و باید برنامه‌ای برای دولت و در طراز اسلام و انقلاب تهیه شود.

وی با بیان اینکه با پیوست فرهنگی در راستای هماهنگی پیشرفت پایدار با محوریت فرهنگ انقلاب اسلامی حرکت خواهیم کرد، گفت: باید الگوی اسلامی ایران را تهیه و در جهان عرضه کنیم که با انگیزه بسیجی دنبال شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی سوریه و عراق را از هجوم دشمنان نجات خواهد داد.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها

تعداد بازديدها: 16607