عنوان سایت
چهارشنبه 5اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
صلاحی:
شبکه پیوست نگاران فرهنگی توسط سازمان بسیج اساتید کشور ایجاد می شود
تاریخ خبر :1393/09/02 14:18:43


رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: در جنگ تمام‌عیار نظام سلطه با انقلاب اسلامی-عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ نرم دشمن- ماموریت اصلی شبکه‌های فرماندهان جنگ نرم و دبیران حلقه های علمی و حلقه های صالحین بسیج اساتیدکشور باید باشد.

 سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفتگو با خبرنگار بسیج با اشاره به موضوعات مهم روز کشور بویژه با محوریت اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی عنوان کرد: در جنگ تمام‌عیار نظام سلطه با انقلاب اسلامی-عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ نرم دشمن- ماموریت اصلی شبکه‌های فرماندهان جنگ نرم و دبیران حلقه های علمی و حلقه های صالحین بسیج اساتیدکشور باید باشد و این سلسه نشست ها به منظور رسیدن به الگوهای مؤثر و جریان ساز اجرایی طراحی شده است.

وی ادامه داد: تبیین مفاهیم، مبانی و فرهنگ سازی و تبدیل اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی به گفتمان غالب در کشور و همچنین آموزش کارآفرینان مردمی به طور گسترده در دستور کار سازمان بسیج اساتید کشور قرار دارد.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره، به لزوم برنامه‌ریزی و تصمیم گیری و هدفگذاری برای تحقق شعار سال و رهنمودها و دغدغه های مقام عظمای ولایت تأکید کرد و افزود: برای تحقق شعار سال برنامه‌های متنوع و متعددی را دنبال می‌کنیم و در صدد هستیم مفهوم اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی را برای دانشگاهیان کشور تبیین کنیم.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتیدکشور در حوزه شبکه‌های جنگ نرم و حلقه های علمی و حلقه های صالحین در سال‌های اخیر سازمان دهی و اقدام‌ها گسترده و موفقی داشته است اضافه کرد: فقط در بحث جنگ نرم شبکه پنج هزار نفری از اساتید را آموزش دادیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم در نظر داریم کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها برای آموزش مفاهیم‌ و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برگزار کنیم تا اساتید در استان‌ها زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی را فراهم کرده و به مسئولان استان‌ها کمک کنند.
دکترصلاحی گفت: همچنین برنامه‌هایی را نیز برای گفتمان‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی در نظر داریم.
رئیس سازمان بسیج اساتید از تشکیل حلقه‌های علمی متشکل از اساتید و دانشجویان خبر داد و گفت: در نظر داریم حلقه‌های علمی با حضور اساتید و دانشجویان تشکیل دهیم تا این حلقه‌ها در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها مشکلات را بررسی کرده و برای حل آن کمک کنند.
وی افزود: به طور کلی پیوند صنعت و دانشگاه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور آغاز کرده‌ایم.
دکتر صلاحی خاطرنشان ساخت: کشور چون در حوزه های سیاسی، دفاعی- امنیتی و علم و فناوری دارای نظام است، پیشرفت ها و دستاوردهای بسیار خوبی داشته است. مشکل اساسی در دو حوزه اقتصادی و فرهنگی بدلیل فقدان نظام است که 24 بند ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی در صورت تلاش دولت ،مجلس و دانشگاهها می تواند مبنای نظام اقتصادی را شکل دهد.
وی گفتمان سازی و تبدیل این موضوع به مطالبه عمومی ملت، آموزش کارآفرینان مردمی بخصوص با کمک و مشارکت شبکه بی نظیر فرماندهان جنگ نرم، واردکردن حلقه های علمی در حل معضلات و مشکلات کارگاه ها و کارخانه ها و مراکز تولیدی کشور را از جمله راهکارهای موثر در تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: اساتید بسیجی و دانشگاهیان باید با گفتمان سازی و تبیین تمایزات و تفاوت های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد ریاضتی بپردازند.
دکتر صلاحی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی و برکات و دستاوردهای آن منشاء حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور است اضافه کرد: یکی از رسالت های بزرگ سازمان بسیج اساتید و دانشگاهیان گفتمان سازی برای تشکیل دولت در تراز نظام اسلامی است .
    رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تطبیق شرایط امروز با ده سال قبل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا ادامه داد:  در ده سال قبل وقتی که دولت در سال 82  صد و هفتاد سانتریفیوژ موجود را تعطیل کرد ، بنا به دلایلی که رئیس دولت به آن اعتقاد داشت در جریان  افغانستان به آمریکا کمک کرد و همچنین در یک نامه پنج بندی در خواست های آمریکا را تعهد و امضا کرد و از دولت آمریکا تقاضای مذاکره کرد ،اما بوش پسر در پاسخ ضمن اینکه ایران را بعنوان محور شرارت اعلام کرد  گفت :ایران باید تنبیه شود ، ولکن این نظام مقتدر اسلامی بود که در عراق ، لبنان، غزه و اخیرا در سوریه آمریکای جنایتکار را تنبیه کرد.
 رییس سازمان بسیج اساتید گفت:  اینکه دوست و دشمن اعتراف دارد که آمریکا امروز به مراتب ضعیف تر از ده سال قبل است به گونه ای که حتی جرات پیدا نکرد در سوریه دخالت نظامی نماید ، در حالی که سوریه بیشتر از 30 ماه است که درگیر یک جنگ بین المللی بوسیله تروریست ها است که از سوی مدعیان طرفداری ازحقوق بشر تسلیح میشوند و در مقابل ایران اسلامی امروز به مراتب قوی تر از ده سال قبل است و انتظار می رود اگر امروز هم  در مذاکرات ژنو خطایی صورت گرفته است ، دستگاه دیپلماسی کشور با صداقت اطلاع رسانی نماید ، مطمئنا نظام اسلامی و رهبر مقتدر آن این بار نیز آن را مدیریت کرده و هر تهدیدی را تبدیل به فرصت خواهد نمود.
     دکتر صلاحی ادامه داد : مهمترین موضوع در دستور کار جنگ نرم دشمن علیه ملت بزرگ و نظام اسلامی ، تحریم هراسی است. متاسفانه در کشور نیز بعضی افراد که دارای سابقه انقلابی نیز هستند و به جهات گوناگون ، مدام از خطرات تحریم سخن میگویند و رسانه های آلوده به دلارهای آمریکایی نیز آنرا تکرار میکنند و هرگاه نیروهای انقلابی و ارزشی از لزوم ایستادگی در مقابل فزون طلبی های دشمن سخن می گویند، آنها  نیز در پیروی ازبوق های استکباری ، انقلابیون را متهم به تندروی میکنند که در واقع  این نشان مهم از مرعوب شدن آنهاست و در پیش گرفتن چنین رویه ای کمک به دشمن است.
رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: انتظار است که آنها به مسائل نگاه تحلیلی عمیقی داشته باشند و به این سوال پاسخ گویند که چرا با دشمن همنوا میشوند، حداقل انتظار این است که چون بعضی مواقع این آقایان اطاعت خود را از مقام مظم رهبری اعلام می نمایند، چون چنین رویه ای در تضاد با نظر ولی امر مسلمین است، سکوت کنند.
وی بیان این مطلب تصریح کرد: امروزدشمن به جهت خطاهای راهبردی که در منطقه و در تقابل با مقاومت اسلامی مرتکب شده است ، به شدت در گردابی که خود درست کرده است در حال غرق شدن بوده و آنها نباید در جنگ روانی دشمن علیه ملت بزرگ ایران با مأیوس کردن مردم و قوی نشان دادن دشمن کمک کار دشمن باشند ، بلکه باید از مقام معظم رهبری که دوست و دشمن بارها نسبت به مدیریت ، شجاعت و تصمیم به هنگام  و توانایی معظم اله در پیش بردن اهداف عالیه انقلاب و نظام اسلامی اقرار کرده اند ، تبعیت نمایند و به دولت مردان آمریکا که دستشان تا مرفق درخون مسلمانان و انسانهای بی گناه دیگر آغشته است اعتماد ننماید و به وعده الهی نسبت به نابودی ظالمان امیدوار باشند.
ایجاد شبکه پیوست نگاران فرهنگی توسط بسیج اساتید کشور
وی با اشاره به آغاز دوره های پیوست نگاری فرهنگی بسیج اساتید کشور همزمان با هفته گرامیداشت بسیج در استان مرکزی، موضوع پیوست نگاری فرهنگی را را از دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری خواند.
پیگیری مطالبات و منویات مقام معظم رهبری در جهت نگارش پیوست نگاری فرهنگی برای تمامی پروژه ها و طرح های ملی، آشنایی اساتید با ضرورت های این موضوع و ارتقای سطح توانمندی های اساتید بسیجی مهم ترین اهداف سازمان بسیج اساتیدکشور در طراحی و برنامه ریزی مقوله پیوست نگاری فرهنگی در این سازمان است.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به لزوم برگزاری چنین دوره‌هایی با حضور اساتید بیشتر گفت: فعالیت‌های فرهنگی یکی از کارهایی است که روی زمین مانده است و وظیفه بسیج اساتید نیز برداشتن چنین کارهایی است تا بتواند این مباحث را به سرمنزل مقصود برساند، البته بسیج اساتید در حوزه جنگ نرم نیز، در ابتدا با شبکه محدودی از اساتید کار را شروع کرد اما امروزه این حوزه به شبکه گسترده‌ای در بین اساتید تبدیل شده است و قطعا، جریان پیوست نگاری فرهنگی هم توسط اساتید بسیجی به موج بزرگ فرهنگی در آینده نزدیک تبدیل می شود.
صلاحی با تاکید بر اینکه بحث پیوست فرهنگی نباید به پروژه‌های اقتصادی محدود شود، گفت: ما باید مباحث مختلف و حتی بحث صدور انقلاب را در اولویت کاری خود قرار دهیم، چراکه چنین مباحثی پیوست فرهنگی خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: بحث «پيوست‌نگاري فرهنگي» موضوعی است كه چندين سال قبل مقام معظم رهبري مطرح فرمودند و جايگاه اصلي بحث اين است كه ما براي ساماندهي فرهنگي كشور بايد بتوانيم از همه ابزارها، قالب‌ها و زمينه‌هايي كه مي‌تواند نتيجه فرهنگي و تاثيرگذاري فرهنگي داشته باشد، استفاده كنيم.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان ساخت: در ذيل مسأله مهندسي فرهنگي، به "پيوست‌نگاري فرهنگي" به‌عنوان يكي از اقدامات كلان مهندسي فرهنگي نياز داريم و پيوست‌نگاري فرهنگي به اين معنا است كه در طرح‌هاي بزرگ اقتصادي و عمراني و در پروژه‌هاي كلان ملي كه در عرصه‌هاي مختلف طراحي و اجرا مي‌شوند، بتوانيم از ظرفيت فرهنگي اين پروژه‌ها استفاده كنيم.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتیدکشور در حوزه شبکه‌های جنگ نرم و حلقه‌های علمی و حلقه‌های صالحین در سال‌های اخیر سازمان دهی و اقدام‌های گسترده و موفقی داشته‌است، اضافه کرد: فقط در بحث جنگ نرم شبکه پنج هزار نفری از اساتید را آموزش دادیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم در نظر داریم کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها برای آموزش مفاهیم‌ و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برگزار کنیم تا اساتید در استان‌ها زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی را فراهم کرده و به مسئولان استان‌ها کمک کنند. در بحث پیوست نگاری فرهنگی هم همین نگاه را داریم.
وی، اضافه کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان بسیج اساتید و دانشگاهیان گفتمان‌سازی برای تشکیل دولت در تراز نظام اسلامی است.گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها

تعداد بازديدها: 17330