عنوان سایت
سه شنبه 4اردیبهشت 1397
مشاهده خبر
زاهدی مطرح کرد
بررسی پرونده نیمی از بورسیه‌های وزارت علوم در مجلس/ بورسیه‌های خلاف ضابطه و قانون در دوران اصلاحات
تاریخ خبر :1393/05/24 13:22:40


پایگاه اطلاع رسانی بسیج اساتید: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استیضاح فرجی‌دانا هیچ ارتباطی به موضوع بورسیه‌های مورد ادعای وزارت علوم پیدا نمی‌کند، گفت: نیمی از بورسیه‌های مورد ادعای وزارت علوم بررسی و قانونی بودن آن احراز شده است.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیرامون دلایل استیضاح وزیرعلوم گفت: دلایلی که باعث استیضاح وزیر علوم شده است هیچ ارتباطی با موضوع بورسیه‌های غیرقانونی مورد ادعای این وزارتخانه ندارد.

وی افزود: کمیته‌ 5 نفره‌ای برای بررسی پرونده‌های بورسیه‌های وزارت علوم شکل گرفت که شامل نمایندگانی از دوره قبل و کنونی وزارت علوم است. نتیجه این بررسی آن شد که ادعای اول وزارت علوم در خصوص 3 هزار بورسیه غیرقانونی نادرست بوده است.

زاهدی ادامه داد: در بررسی‌هایی که در این خصوص صورت گرفته و تا به اینجای کار که یک هزار و 500 نفر از بورسیه‌ها بررسی شدند مشکلی از نظر قانونی وجود نداشته است و البته این رسیدگی‌ها ادامه دارد.

وزیر علوم دولت نهم در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در دوران اصلاحات بورسیه‌های کاملاً خلاف ضابطه و قانون وجود داشته است به طوری که افرادی مدارکشان اعتبار لازم را نداشته اما بورسیه شده‌اند و همچنین افرادی که در رشته غیرمرتبط بورسیه شدند. البته بیان این مباحث درست نیست.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  در پایان خاطرنشان کرد: اقدامی که وزارت علوم در این دوره در خصوص اعلام خلاف واقع بورسیه‌های غیرقانونی کرد بهتان بزرگی به کشور است که نباید چنین اقدامی صورت می‌گرفت.گروه خبر: اخبار دانشگاهها,دانشگاه ها,رسانه های دیگر

تعداد بازديدها: 19471