عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
جانشین بسیج اساتید کشور:
طرح اعتلای بسیج اساتید، با رویکردی تحولی به دنبال شناخت روش های بهره گیری بهینه از خدمات اساتید بسیجی در حمایت عالمانه از ¬انقلاب و ایران اسلامی است.
تاریخ خبر :1397/02/22 16:47:47


به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محمدرضا ابن الدین در گفتگویی با واحد مرکزی خبر با اعلام اینکه طرح اعتلای بسیج اساتید به عنوان نقشه راه این سازمان، به دنبال پاسخ به این پرسش است که چگونه می توان از ظرفیت­های سازمان بسیج اساتید و اساتید بسیجی برای دستیابی به؛ دانشگاه اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی، تربیت نسل جوان و ارائه راهکار برای حل مشکلات کشور،  بصورت اثربخش استفاده برد، گفت: بسیج اساتید در طرح اعتلا، یعنی استفاده از ظرفیت عظیم دانشگاه و کمک اساتید برای حل و رفع مشکلات کشور و انقلاب اسلامی.

وی همچنین با اذعان به اینکه در شرایط کنونی جامعه و منطقه، اساتید دلسوز و متعهد دانشگاهی باید به وظیفه تاریخی خود عمل کنند، افزود: وجود ارتباط سازمانی بسیج اساتید با سایر اقشار دانش­محور به صورت هم­افزا برای حل مسائل علمی کشور اجتناب­ناپذیر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) در ادامه هدف طرح اعتلا را بازبینی و بازاندیشی اهداف و برنامه­های سازمان بسیج اساتید به منظور ارتقاء و توسعه ظرفیت­های جذب، آموزش، سازماندهی، توانمندسازی و به­کارگیری توان علمی پژوهشی و تربیتی اساتید بسیجی برای تعالی و رفعت سازمان در عرصه­های مورد نیاز انقلاب اسلامی، کشور، محیط دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور دانست که ازطریق ارتقای حضور سازمان یافته اساتید مرد و زن با ویژگی­هایی همچون روحیه انقلابی، انسجام علمی و فکری، دشمن­ستیز، الگوساز و امیدآفرین و... همراه با جذب حداکثری و درنهایت ارائه راهبرد و راه­حل برای مشکلات کشور، در ابعاد توسعه­ای و راهبردی، جهت نیل به فرآیند نظام­سازی، دولت­سازی، جامعه­سازی و تحقق تمدن نوین اسلامی حاصل خواهد شد.

وی برخی از دیگر اهداف این طرح را موارد زیر بیان کرد:

1 – استفاده از ظرفیت­های علمی پژوهشی اساتید در حل مسائل راهبردی و کاربردی کشور

2 – آموزش توانایی­های علمی تخصصی لازم برای انجام مأموریت­های بسیج اساتید

3 – حفظ و ارتقاء بینش اعتقادی، سیاسی و اجتماعی استادان بسیجی

4 – سازماندهی اساتید در قالب گروه­های علمی و فرهنگی در کانون­ها و اندیشکده­ها

5 – انجام مطالعات راهبردپژوهی بمنظور تصمیم­سازی برای کارگزاران کشور

6 – گفتمان­سازی و مطالبه­گری برای حلِ مسائل راهبردی و کاربردی کشور

جانشین سازمان بسیج اساتید کشور همچنین اضافه کرد: برای نیل به این اهداف و کمک به حلّ مسائل کشور، ساختار اندیشکده های راهبردی در این طرح دیده شده است که امید می رود با نظارتی که شورای عالی اندیشکده ها خواهد داشت، مشکلی از مشکلات کشور حل شود و از ظرفیت استادان بسیجی برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی استفاده شود.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 43