عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
زارعی در اختتامیه اجلاس دو روزه سازمان بسیج اساتید کشور گفت:
توقف در وضعیت «أینَ عمّار» یک خطای راهبردی است/ مهارت شیخ زکزاکی، سیدحسن نصرالله و آیت الله سیستانی، محصول فنّاوری دهه شصت ماست.
تاریخ خبر :1397/02/21 22:38:13


به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر مجتبی زارعی در اختتامیه نخستین اجلاس علمی، آموزشی و تشکیلاتی رؤسای مراکز استانی بسیج اساتید و مسئولان کانون‌های بسیج استادان سراسر کشور با عنوان «بسیج استادان؛ زمینه ساز رویکرد حلّ المسائلی به گفتمان ملّی» گفت: ما امروز به بلوغی رسیده ایم که بابت آن خدا را شاکریم، اگر بسیج به شکل اداری و رسمی شود سمّ مهلکی است و خدا را شاکریم که در این اجلاس با هم بی‌پرده گفت‌وگو کردیم و این تفکر بسیجی هیچ‌گاه نباید از ما دور شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: ولیّ امر مسلمین در جامعه نسبت به نخبگان و سیاستمداران جامعه در وضعیت بالفعل هستند؛ اما نخبگان و سیاستمداران در وضعیت بالقوه‌اند.

زارعی با بیان اینکه دنیا امروز در یک پیچ تاریخی قرار دارد، تصریح کرد: در این پیچ تاریخی صرفاً دو تمدن وجود دارند که در حال رویارویی هستند؛ یکی تمدن لیبرال دموکراسی است و دیگری تمدن جمهوری اسلامی که دالّ مرکزی آن انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تأکید کرد: در حالی که نظام جمهوری اسلامی در مقاطع نخستین خودش قرار دارد، ولیّ امر مسلمین به مرحله تمدنی و تفصیلی انقلاب نزدیک شده اند، اما سیاستمداران و نخبگان ما در مرحله پیشین قرار دارند. البته اگر خوشبینانه نگوئیم مرتجع هستند.

زارعی ادامه داد: معلوم است که در نسبت سیاستمداران، سفرا و کارگزاران با ولی امر حالت ارتجاعی وجود دارد نه حالت بالقوگی.

وی گفت: بدا به حال شبه روشنفکران که دستگاه معرفت شناختی ولایت فقیه همیشه 10 تا 20 سال از آنها جلوتر است، ایشان از 10 سال پیش درباره اهمیت ایده، شرکت‌های دانش‌بنیان، محصول و اقتصاد مقاومتی فکر کردند و تلاش دشمن در این بود که این شرکت‌ها و محصول در خارج کشور شکل بگیرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: ولیّ امر حالت پیش‌روندگی و پیش‌‌برندگی دارند اما نخبگان حالت ارتجاعی دارند، گویا می‌خواهند به حالت سیاه گذشته بازگردند.

زارعی اظهار داشت: به نظر بنده اولین کسی که ایده استارت آپی را شکل داد، مقام معظم رهبری بودند، حال ما بعد از ده سال آمده ایم استارتاپ‌ها راه بیاندازیم ولی دنبال میز و صندلی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما باید بت اندیشکده، پژوهشکده و دانشگاه را بشکنیم، بله اینها بت هستند و بسیج باید این بت‌ها را بشکند.

رئیس سازمان بسیج اساتید اضافه کرد: سیدحسن نصرالله با فنّاوری دهه شصت ما، در انتخابات پیروز می‌شود ولی من و شما نمی‌توانیم اندیشکده ای برای رفع مشکلات خود راه‌ بیاندازیم! ما نباید بگذاریم سقیفه تکرار شود، مهارت زکزاکی ها محصول فنّاوری دهه شصت ماست و کسی نمی‌تواند بگوید زکزاکی، نصرالله، و آیت الله سیستانی فنّاوری خود را از درون فنّاوری دهه شصت انقلاب اسلامی بیرون نیاورده ‌است.

وی با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج اساتید، امروز برای ما یک ضرورت است، اظهارداشت: اگر ما برای انقلاب کاری نکنیم، خطرات زیادی کشور ما را تهدید خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: ما باید به کمک مردم و انقلاب برویم، در حالی که متأسفانه ما در وضعیت «أینَ عمار» متوقف شده‌ایم، «أینَ عمار» گذشت و ما باید از این حالت بیرون بیائیم و به وضعیت عقل های هدایت شده پیش برویم. عقل هایی که توان هدایت را داشته باشند و نترسند، فقط با خدا پیمان ببندند و بصیرت دینی داشته باشند. (أَيْنَ الْعُقُولُ الْمُسْتَصْبِحَةُ بِمَصَابِيحِ الْهُدَى وَ الْأَبْصَارُ اللَّامِحَةُ إِلَى مَنَارِ التَّقْوَى، أَيْنَ الْقُلُوبُ الَّتِي وُهِبَتْ لِلَّهِ وَ عُوقِدَتْ عَلَى طَاعَةِ اللَّهِ؟؛ خطبه 144 نهج البلاغه)

زارعی ادامه داد: جمهوری اسلامی نیازمند عبور از مشکلات است و ما باید با دانش و ابتکار و تفکر جهادی دهه شصت، راه را بیابیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت کانون‌های بسیج اساتید، گفت: من دست اساتیدی که می‌خواهند با ورود به این کانون‌ها ترفیع بگیرند را می‌بوسم و از آنها می‌خواهم نیایند، اما پایان‌نامه‌شان و پژوهش هایشان حلّ ‌المسائلی باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: اساتید بسیجی برای حل مشکلات کشور و مردم حتی می‌توانند خارج از قواعد اداری و دیوانسالاری سازمان بسیج اساتید هم عمل کنند، امروز زمان دور زدن است برای اینکه بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

زارعی در ادامه در پاسخ به درخواست برخی اساتید برای برگزاری سفرهای علمی ادامه داد: ما هم از چنین برنامه‌هایی استقبال می‌کنیم، اما حاصل این سفرها باید یک روز از عمر اسرائیل را کم کند.

وی در ادامه با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام گفت: برخی از به ظاهر حزب‌اللهی‌های خوارج صفت می‌گویند چرا بعد از این اقدام آمریکا، رهبری برجام را آتش نزد! برای اینکه برخی از ما به دنبال ترفیع خود هستیم،  ایشان چه چیزی را آتش بزند؟

رئیس سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: دولت ما نباید از موضع ضعف با اروپایی‌ها صحبت کند و با طرح برخی مباحث، افکار عمومی را به سمت و سوی دیگری ببرد! اگر به تاریخ صدر اسلام هم مراجعه کنیم می بینیم که حضرت امیر (ع) هم در دوره حکومت خود، از افکار عمومی مسموم ضربه خورد.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 59