عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
در سفر استانی ریاست سازمان بسیج اساتید به استان قزوین:
دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با رئیس سازمان بسیج اساتید
تاریخ خبر :1396/09/22 13:53:37


به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ در سفر استانی ریاست و هیئت همراه سازمان بسیج اساتید به استان قزوین و البرز، جلسه تبادل نظر میان دکترزارعی و نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد.

 

دکتر زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در دیدار ظهر امروز خود با آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه استان قزوین که پیرامون عملکرد بسیج اساتید و هم‌چنین بهره‌مندی از فرمایشات ایشان صورت گرفته بود، اظهار کرد: بسیج و به‌ویژه سازمان بسیج اساتید ارگانی بسیار مهم و تاثیرگذار در کشور است.
وی با اشاره به بیانات سردار غیب‌پرور در دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری تصریح کرد: تحول‌گرایی و اثر بخشی با رویکرد اجتماعی دو موضوع مهمی است که باید به صورت سازمان یافته در دستور کار قرار گیرد.
رییس سازمان بسیج اساتید شکل‌گیری اندیشکده های راهبردی را امری ضروری دانسته و تصریح کرد: شکل گیری اندیشکده راهبردی در سراسر استان‌ها و متناسب با محور توسعه و مزیت های نسبی هر استان امری لازم و ضروری است.
دکتر زارعی در تشریح این امر گفت: شکل‌گیری آموزشکده‌هایی برای برطرف‌کردن و پیگیری کارهای زمین‌مانده و ناتمام در زمینه علم توسط اساتید بسیجی مسئله محور باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر این موضوع ادامه داد: شناسایی مسئله و هم‌چنین تبیین راهبرد در حوزه علم امری مهم بوده و نقش مدیران، کارشناسان، روحانیون و مسئولین در این زمینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه وجود نهادهای علمی را برای رفع مسائل امری لازم دانست و ابراز داشت: مسئولین باید در زمینه کسب و کار توجه بیشتری را نسبت به بسیج اساتید داشته باشند چرا که اساتید نگاه علمی و جامع و شایسته‌ای را نسبت به مسائل مختلف خواهند داشت. 

رئیس بسیج اساتید کشور در ادامه خاطرنشان کرد: امروز باید در دانشگاه‌ها موضوع‌محوری جایگزین مناسبت زدگی شود و قطعا ورود از کلیات به سطح محسوسات در فرآیندهای علمی، امری سخت و دشوار و نیازمند مجاهدت در مسیر تولید علم است.
دکتر زارعی در خاتمه متذکر شد: باید نگاهها به بسیج اساتید از نگاه شعارگونه به نگاه حل‌المسائلی تغییر یابد.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 262