عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
مدیر اطلاع رسانی سازمان بسیج اساتید خبر داد:
اجلاس بزرگ اساتید دانشگاه های تهران برگزار می شود/ رونمایی از اولین اندیشکده راهبردی بسیج اساتید کشور
تاریخ خبر :1396/09/20 12:33:19


مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور گفت: رونمایی از اولین اندیشکده راهبردی بسیج اساتید با حضور چهره های برجسته علمی و مسوولان کشوری و لشگری و سخنرانی ویژه سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، پیرامون دستاوردهای دفاعی و موشکی کشور، از برنامه های اصلی اجلاس بزرگ اساتید دانشگاه های تهران است.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ علی قجری مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی بسیج اساتید ضمن اعلام رسمی تاریخ و جزئیات برگزاری اجلاس بزرگ اساتید دانشگاه های تهران بزرگ، گفت: اولین اجلاس بزرگ و سراسری اساتید بسیجی و شخصیت های برجسته علمی و دانشگاهی در سال 96، روز پنج شنبه 23 آذرماه بعد از نماز مغرب، در سالن همایش های بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. رونمایی از اولین اندیشکده راهبردی بسیج اساتید با حضور چهره های برجسته علمی و مسوولان کشوری و لشگری و سخنرانی ویژه سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران پیرامون توان دفاعی و موشکی کشور، از برنامه های اصلی این اجلاس است.

 

علی قجری با اعلام این خبر افزود: سازمان بسیج اساتید تهران بزرگ تاکنون 92 گردهمایی علمی و فرهنگی را پیش از این و طی سالیان اخیر با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه های شهر تهران برگزار کرده است.

مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، با اشاره به حضور مسوولان و شخصیت های کشوری و لشگری در گردهمایی نود و سوم اساتید بسیجی تهران بزرگ، تصریح کرد: اجلاس نود و سوم به عنوان اولین گردهمایی علمی اساتید بسیجی دانشگاه های تهران در سال 96 و در دوره تحوّلی سازمان بسیج اساتید به شمار می آید. در این اجلاس چهره های برجسته ای از ستادکل نیروهای مسلح، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری، شهرداری، شورای شهر و دانشگاه های برجسته شهر تهران حضور خواهند داشت.

وی با تأکید بر نگاه تحوّلی سازمان بسیج اساتید کشور در دوره جدید و عنایت به ضرورت اثرگذاربودن هر اقدام و برنامه ای در این سازمان، اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید و تغییرات بنیادینی که در نگاه و نقشه راه سازمان بسیج اساتید کشور طرح ریزی و اجرایی شده است، در اجلاس نود و سوم «سازمان کار» جدید مجموعه عظیم بسیج اساتید در کشور با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و مسوولان کشور، تبیین و تشریح می شود.

مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ضمن دعوت از کلیه اساتید دانشگاه ها و اصحاب رسانه جهت حضور در این اجلاس بزرگ، گفت: این اجلاس فرصت مغتنمی را ایجاد می کند تا بار دیگر مسوولان و خانواده علم، تحقیقات و فناوری در تهران بزرگ گردهم آیند و با عنایت به نیازها و مسائل کشور و جامعه در دهه چهارم انقلاب اسلامی، نسبت به ضرورت نگاهی تحولی و «حل المسائلی» در برنامه ریزی ها و اقدامات کلان کشور، بحث و تبادل نظر نمایند.

قجری در پایان افزود: رونمایی از اولین اندیشکده راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور با عنوان «اندیشکده راهبردی اقلیم و آمایش»، مبتنی بر نگاه جدید «مسئله محوری» در برنامه های سازمان بسیج اساتید کشور است که با پیوستِ «پرنمودن شکاف نظر و عمل» در سیاستگذاری ها و تصمیم گیری های کلان کشور و در راستای کمک به دولت و دستگاه های مجری در حل مسائل اقلیمی در کنار کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی، تأسیس شده است. گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 266